Міжнародний анімаційний фестиваль «Крок» відбудеться у Києві

12:03, 16 листопада 2015

З 19 по 22 листопада в київському Будинку кіно пройдуть покази міжнародного анімаційного кінофестивалю «Крок-2015: у рідній гавані».

 У кінофорумі візьмуть участь картини з 33 країн: глядачі побачать кращі мультиплікаційні роботи, зняті провідними українськими та світовими аніматорами. Окрасою позаконкурсної програми стане показ латвійсько-американської стрічки«Камені в моїх кишенях». У 2014 році фільм Сигне Баумане був висунутий Латвією на здобуття «Оскара».

«Головна особливість фестивалю криється в тому, що, як і минулого року, у нас буде конкурсна програма. Якщо раніше київські покази були луною «Кроку», що плаває, то тепер це повноцінний фестиваль, що отримав назву «Крок: у рідній гавані». Торік у нас були молодіжний фестиваль та студентський конкурс, який оцінювало студентське журі, а цього разу в конкурсі візьмуть участь великі майстри світової анімації, і оцінювати їх буде професійне журі, до складу якого увійдуть провідні кінокритики України: Володимир Войтенко, Олексій Першко та Сергій Васильєв-молодший. Програма розділена на два конкурси - національний і міжнародний», - розповів Сultprostir Алік Шпилюк, програмний директор фестивалю «Крок»..

 Серед почесних гостей фестивалю буде видатний майстер пластилінової анімації - польський режисер Ізабелла Плючінська. Вона візьме участь у конкурсі «Кроку» зі своєю новою роботою, копродукцією Німеччини та Канади, представить глядачам ретроспективу своїх кращих фільмів та проведе майстер-клас під назвою «Емоції в пластиліні».

також у рамках фестивалю відзначать 50-річний ювілей відомого українського пластилінового  аніматора Степана Коваля. «Крок» представить публіці ретроспективу його картин.

Нагадаємо,  міжнародний фестиваль анімаційних фільмів «Крок» проводився спільно Україною та Росією на паритетних засадах з 1989 року. Він проходив у режимі корабельної подорожі. За традицією пароплав, пасажирами якого були провідні режисери світової анімації , курсував один рік по Волзі, а іншій - по Дніпру. Зрозуміло, що у 2014-му році, через російську агресію в Україні, фестиваль змінив формат. Російська сторона провела свій фестиваль на плаву, вітчизняні ж засновники вирішили організувати український «Крок» у київському Будинку кіно, де раніше проходили тільки відкриття фестивалю та показ його вибраних фільмів.