Головне управління МНС в Закарпатській області опублікувало попередження до громадян не купувати квартири у будинку на вул. Кармелюка, 12в в Ужгороді, аби не стати заручником судової тяганини. Разом з тим в обласних виданнях активно йде реклама щодо продажу помешкань у цій багатоповерхівці.
Як повідомив ZAXID.NET 8 вересня помічник начальника з питань взаємодії з ЗМІ та зв’язків з громадськістю ГУ МНС в області Ярослав Бабяк, щодо споруджуваного будинку, який зводять для працівників МНС, триває майновий спір. Його ініціювало управління. Еменесники у судовому порядку домагаються скасування укладеного договору про будівництво, в якому частка помешкань для співробітників МНС становить всього 17%.
"Ми вирішили поінформувати громадян про ситуацію навколо нашого відомчого будинку, оскільки справа перебуває в суді та її розгляд може тривати і кілька років", - пояснив Я. Бабяк.
З його слів, 14 липня 2004 року на підставі рішення Ужгородської міської ради обласне управління МНС отримало дозвіл на будівництво житлового будинку в Ужгороді на вул. Кармелюка,12в для працівників пожежної охорони та рятувальників.
У 2007 році було укладено інвестиційний договір про будівництво житлового будинку між державним підприємством "Управління капітального будівництва" МНС України, Головним управлінням МНС України в Закарпатській області та ТОВ "Закарпатартспецбудсервіс". Проте, як з’ясувалося, цей договір з боку ГУ МНС укладався людиною, що не мала жодного права на його підписання, оскільки її призначення відбулося з порушенням чинного законодавства, що було доведено судом. Договір було укладено без згоди колективу, і таким чином порушено права людей, які роками перебувають в черзі на житло, а таких нині в головному управлінні близько сотні.
Основні претензії еменесників полягають саме у частці квартир, яку вони мали отримати згідно з договором. Лише 17% помешкань споруджуваного 50-квартиного будинку (8-9 квартир), відповідно до угоди, належать управлінню, а решта 83% - інвестору. При цьому перший поверх будинку було зведено за кошти МНС. Такий розподіл в управлінні вважають несправедливим. "Ми вважаємо, що в договорі інтереси управління виражені недостатньо, - зазначив Я.Бабяк. - Для нас нема різниці, хто завершуватиме будівництво, однак ми прагнемо захистити інтереси людей, працівників управління. Управління просить суд визнати договір недійсним, а також вимагає його переукладання з потенційним інвестором чи інвесторами, з урахуванням більш сприятливих умов для працівників обласного управління".
Наразі інвестор пропонує квартири за ринковою ціною (більше ніж 1000 доларів за 1 кв м).
За його словами, згідно з законом, співробітники МНС не мають права займатись підприємницькою діяльністю чи працювати на кількох роботах. Тож кредити дозволити собі не можуть. Разом з тим, держава гарантує житло працівникам служби цивільного захисту. З його слів, співробітники облуправління МНС готові відстоювати свої інтереси в суді не тільки від імені управління, а й від свого власного.
Господарський суд Закарпатської області не задовольнив вимог облуправління МНС, тому позивач оскаржив його до Львівського апеляційного господарського суду. Справа перебуває на розгляді.