Віце-прем'єр-міністр, міністр закордонних справ і європейської інтеграції (МЗСЄІ) Молдови Наталія Герман заявила, що її країна не може інтегруватися в Митний союз Росії, Білорусі та Казахстану через його тарифну політику, адже це суперечить зобов'язанням, які прийняла на себе Молдова, вступивши до Світової організації торгівлі.
"Невступ Молдови до Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану не завадить торговельно-економічному розвитку країни в контексті угоди про вільну торгівлю з країнами СНД, учасницею якої є Республіка Молдова", – сказала міністр на прес-конференції.
За її словами, "підписання угоди про вільну торгівлю Молдови та ЄС не становить загрози для майбутнього економічних відносин Молдови та Росії, а також інших партнерів з СНД".
"Навпаки, після підписання угоди та реалізації її положень Молдова стане привабливішою для своїх торговельних партнерів. Експортні можливості Молдови зростуть, що позитивно вплине на торгівлю з іншими країнами. Крім того, прозорість відносин у цьому сегменті, захист інвестицій, лояльна конкуренція, а також підвищення якості молдовської продукції мають сприяти зростанню економічного авторитету Молдови", – наголосила Наталія Герман.
Вона зазначила, що минулого тижня в діалозі з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим, який, за її словами, "був надзвичайно відкритим і дуже конструктивним", обговорювався широкий спектр проблем – від економічних до врегулювання придністровського конфлікту та вивезення боєприпасів і виведення військ Росії з Придністров'я.
"Пан Лавров сказав, що Росія поважає наш європейський вибір. Після візиту до Москви я можу лише констатувати велике бажання з боку Росії продовжити діалог за різними напрямами", – зазначила глава молдовського МЗС.
Вона повідомила, що запросила Сергія Лаврова відвідати Кишинів, і "є всі передумови для того, щоб візит відбувся до кінця 2013 року".
Нагадаємо, країни Митного союзу Єдиного економічного простору (Росія, Казахстан, Білорусь) підтримали намір України стати спостерігачем у цій організації. Відповідний меморандум підписано 31 травня у Мінську на засіданні глав урядів СНД за участю прем'єра Миколи Азарова.
Меморандум передбачає надання Україні можливості мати представника в ЄЕК і одержати статус спостерігача в Євразійському економічному союзі з 2015 року.
Водночас Україна і Європейський Союз планують підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі у листопаді 2013 року. Російські ж дипломати схиляють українських до вступу в Митний союз, спекулюючи темами ринків та вартості газу.