Молодь перехопила ініціативу в опозиції, - огляд західних ЗМІ

19:02, 20 січня 2014

Відео і фотографії з сутичок між міліцією та активістами у Києві займали важливе місце у більшості центральних західноєвропейських і американських видань у цей понеділок.

Так, окремі фоторепортажі київським подіям присвятили Інтернет-сайти французької газети Le Figaro, британської The Guardian чи польської Gazeta Wyborcza. Репортажі та аналітичні тексти більшості інших видань також були ілюстровані великою кількістю фото- та відеоматеріалів.

При цьому власне в текстах майже усі західні автори вказали на те, що протестний рух в Києві вийшов з-під контролю лідерів опозиції. Так, французьке видання Le Monde написало: «На відміну від «Помаранчевої революції» 2004 року, яка відбулася серед харизматичних і на той час популярних особистостей, як Юлія Тимошенко, Євромайдан не має свого втілення. Це – горизонтальна лють, яку передають у соцмережах. Лідери опозиції, які бояться інструменталізації насильства владою, переможені (цією люттю – ред.)».

Схожі тези траплялися переважно і в американських виданнях. Так, The Wall Street Journal написала, що сутички в неділю спричинила злість людей на непримиренність Януковича (що виявилося і в підписанні ним законів 16 січня) і на нездатність лідерів опозиції змусити владу до поступок. «Багатьох демонстрантів також фруструє політична опозиція, яка не має ані єдності, ані широкої довіри, і не змогла конвертувати протести в конкретні досягнення», - йдеться в цій публікації.

У The New York Times події в столиці України описали, як «повний хаос» і також вказали на недоліки в діях Арсенія Яценюка, Віталія Кличка та Олега Тягнибока.

«Нездатність лідерів (опозиції – ред.) формувати політичні зміни за чинною Конституцією чи сконсолідуватися навколо єдиного лідера, попри явну підтримку народом їхнього опозиційного порядку денного, стала головною причиною насильства в неділю, 19 січня», - написало американське видання.

Ще одна американська газета, The Washington Post, написала про те, що молоді люди, озброєні сталевими прутами і бажанням їх задіяти проти «Беркуту», «перехопили ініціативу в обережних політиків».

Водночас у The Washington Post зауважили, що, судячи з поведінки обох сторін конфлікту, ані активісти, ані силовики не збираються здаватися. Про те, що на вулицях Києва станом на понеділок запанувала «позиційна війна», написало й чеське видання Lidove Noviny.

Щодо прогнозів, то їх західні ЗМІ станом на понеділок, 20 січня, намагалися не давати. Лише в матеріалі інформагентства Reuters зазначили, що, судячи з масової явки людей на віче 19 січня, чинній українській владі важко буде спробувати розв’язати політичну кризу силовим методом.

Данило Мокрик, ZAXID.NET