Молодь з 10 країн Європи відновлюватиме напівзруйнований монастир на Львівщині

16:15, 29 липня 2008

У селищі Підкамінь на Львівщині при монастирі Походження Дерева Христа Господнього Студійського уставу Української греко-католицької церкви від 3 до 14 серпня відбуватиметься 18-ий міжнародний молодіжний табір праці та молитви "Злагода/Friedensgrund". 150 молодих людей з десяти країн Європи спільно відновлюватимуть напівзруйнований радянською владою монастир та налагоджуватиме стосунки між представниками різних християнських конфесій, таких як католики західного та східного обрядів, а також православні, - повідомили ZAXID.NET організатори заходу.

Впродовж робочих днів табору його учасники допомагатимуть майстрам-реставраторам, що працюють над відновою монастирської святині, демонтуватимуть підсобні приміщення колишньої тракторної бригади, а також впорядковуватимуть колишню територію лікарні для душевнохворих жінок.

Організаторами табору виступає дієцезія німецького міста Гільдесгайм на чолі з єпископом Норбертом Треллє, з української сторони - організація "Українська молодь — Христові". Табір відбуватиметься з благословення Предстоятеля УГКЦ Патріарха Любомира, архієпископа Львівського УГКЦ владики Ігоря (Возьняка), єпископа-помічника Київської архієпархії УГКЦ владики Богдана (Дзюраха). Захід проходитиме під патронатом начальника управління у справах сім'ї та молоді Львівської облдержадміністрації Андрія Корната.

У таборі братимуть участь волонтери з країн Центральної та Східної Європи: Німеччини, Польщі, Сербії, Хорватії, Боснії та Герцеговини, Угорщини, Білорусії, Литви, Румунії та України. Кількість учасників складатиме 150 осіб, серед яких - члени громадської молодіжної християнської організації "Українська молодь - Христові" та її осередки, римо-католицька молодь Львова та православна молодь з Донецька.

Ідея організації такого табору народилася 1990 року під час зустрічі молоді з Німеччини, Польщі та Росії на території колишнього концентраційного табору Берген-Бельсен в дієцезії Гільдесгайм. В основі цієї ідеї лежить прагнення миру та примирення, а також спільне життя в Європі, відмінне від минулого, очорненого зокрема подіями війни. Засновник табору - єпископ вищезгаданої дієцезії Йозеф Гомаєр.

В Україні такий захід проводиться вдруге. Перший табір відбувся ще 1995 року в с. Велика Воля на Львівщині. Там молодь з різних країн допомагала у будівництві греко-католицького храму.

Під час заходу - 3 серпня - відбудеться прес-конференція Патріарха УГКЦ Любомира, а 11 серпня організатори табору планують провести на території монастиря український національний вечір.

Довiдка ZAXID.NET

Перші згадки про монастир Походження Дерева Хреста Господнього в селищі Підкамінь відносяться до першої половини ХІІІ ст. За свідченнями польських істориків, саме тоді на територію сучасного Підкаменя проникають домініканці - посланці Римської Курії. Достеменно відомо, що вже у XVII ст. слава про Підкамінський монастир поширилася на всю Річ Посполиту.

Славі Підкамінського монастиря сприяло проголошення ікони Матері Божої чудотворною, а гору Рожаницю - святою. На прохання польського короля, сенату і вищих кіл домініканського ордену папа Бенедикт XIII 14 травня 1725 р. прислав із Риму золоті освячені корони і дозвіл Римської Капітули на проведення урочистостей. Згідно свідчень монастирських хронік у коронації прийняло участь 200 000 чоловік.