Молодь з неповносправністю вийде у Львові на одну сцену із зірками

Концертом й аукціонами відсвяткують чверть століття центру «Джерело»

18:16, 4 березня 2019

У реабілітаційному центрі «Джерело» друзі ‒ так називають одне одного молодь з наповносправністю ‒ готуються до святкування у квітні 25-річчя центру. У них вже смачно пахне пряниками. Щодня там збирається до двох сотень вихованців різного віку, бо є й ті, кому до сорока, ‒ і кожен зі своїми діагнозами. В центрі вони розвивають свої таланти. Роблять прикраси з бісеру, малюють картини, штампують декори і печуть солодощі.

«Мені тут цікавіше, ніж вдома!», ‒ розповіла вихованка РЦ «Джерело» Олена Якубовська.

«Коли приходжу в «Джерело», в мене дуже веселий настрій. Бо в мене тут багато людей є», ‒ поділилася емоціями Настя Аннич.

Всі ці вироби готують на сьоме квітня для благодійного ярмарку, що влаштують після традиційного концерту «Джерела». Цьогоріч так святкуватимуть двадцятип'ятиріччя центру. Друзі на «заньківчанській» сцені концертуватимуть з гуртами «Джалапіта», «LeonVoci», «ДикоBrass», з хором «Дударик».

«Молодь дуже старалася над роботою з брошками. Також в нас є пасхальні декори, сумки, розписані і штамповані», ‒ показала інструкторка РЦ «Джерело» Мар'яна Машталір.

Планують зібрати мільйон гривень, які скерують на філії двох осередків для особливої молоді. Ті запрацюють вже цієї весни на вулиці Роксолани та Богдана Хмельницького. А вже від цього вівторка, 5 березня, стартує благодійний аукціон «Купи зустріч ‒ допоможи Україні».

«Він відбувається у Facebook, на сторінці з такою ж назвою. Зголошуються люди, відомі і звичайні. І створюють лоти. Що це таке? Лоти ‒ це є зустріч з людиною. Це може бути кавування з нею, консультація, запрошення на прогулянку, на пробіжку», ‒ пояснила ідейниця ініціативи «Купи зустріч ‒ допоможи Україні» Ірина Снітинська.

https://www.facebook.com/kupy.zustrich/

Вже зголосилися 70 цікавих осіб. До прикладу, альпініст Роман Городечний запросить до себе додому на спільний перегляд фільму «Еверест».

Все задля того, аби українці вчилися приймати друзів без страху і упереджень.

«Ми самі створюємо собі обмеження. Ці обмеження досить часто є в наших головах, але серця завжди відкриті. І ми в такий спосіб намагаємося, щоб кожен свої обмеження особисті подолав, знайшов собі друзів», ‒ підсумувала директорка РЦ «Джерело» Зореслава Люльчак.

З 1 до 7 квітня на різних мистецьких локаціях — тиждень прийняття осіб з неповносправністю. Музейники, музиканти та актори влаштують у Домі Франка, в Театрі Лесі, у філармонії й свої акції в підтримку друзів. А 8 квітня у РЦ «Джерело» — День відкритих дверей. Тож чекають на усіх охочих зайти в гості.