«Молодість» на марші

Топ-10 фільмів 44-го кінофестивалю у Києві

17:39, 24 жовтня 2014

Сьогодні ввечорі, 25 жовтня, відбулася урочиста церемонія відкриття 44-го Міжнародного кінофестивалю «Молодість».

Цього року вона знову повернулася до Національного палацу мистецтв «Україна».

На церемонії були присутні мер Києва Віталій Кличко та міністр культури України Євген Нищук. Він же, разом із Тимуром Мірошниченком, Яніною Соколовою, Русланою Писанкою та Олегом Панютою став ведичим церемонії.

Традиційний приз за внесок у світове кіномистецтво, статуетку «Скіфський Олень», вручили видатному грузинському режисеру і сценаристу Ельдару Шенгелая. Саме на кінофестивалі «Молодість» починався його творчий шлях. 30 років тому Шенгелая здобув головну премію кінофестивалю в Києві за фільм «Блакитні гори, або Неправдоподібна історія» - і саме цей фільм покажуть у рамках «Молодості-44».

У церемонії взяли участь симфонічний оркестр під керівництвом Миколи Лисенка, найкращі вихованці київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв, балет Litso Ballet.

Фільмом-відкриттям стала любовна драма «Три серця» французького режисера Бенуа Жако (Франція-Німеччина-Бельгія, 2014). У головних ролях – Шарлотта Ґенсбур, К’яра Мастроянні, Катрін Деньов. Прем'єра стрічки відбулася у рамках Венеційського кінофестивалю цього року.

Фестиваль триватиме до 2 листопада 2014 року.

Топ-10 фільмів «Молодості»

«Брати. Остання сповідь»

Україна. Реж.: Вікторія Трофименко. У рол.: Наталка Половинка, Роман Луцький, Віктор Демерташ, Вероніка Шостак, Орест Ягиш, Микола Береза, Олег Мосійчук.

Двоє братів-гуцулів усе життя все ділили: матір, іграшки, право називатися кращим, одну жінку, одного сина. Та в їхньому житті сталася подія, після якої вони не розмовляли 40 років. Якось до їхнього провінційного містечка приїздить письменниця, щоб у місцевій церкві прочитати лекцію про святих та юродивих. Вона стає ланкою між двома братами, для яких сенс життя – у боротьбі: хто проживе довше і не потішить іншого своєю смертю. У фільмі знімалися львівські актори Наталка Половинка та Микола Береза.

«Равлики»

Україна. Реж.: Марина Врода. У рол.: Дмитро Ярошенко, Валерій Берест.

Новий фільм лауреата «Золотої пальмової гілки» Марини Вроди. Хлопці виросли разом. Якось зібралися випити пива й розважитися. Цього разу до них повернувся їхній старий друг Дімон.

«Крамниця співочих пташок»

Україна. Реж.: Анатолій Лавренішин.

Фільм від режисера-аніматора, відомого завдяки фільмам «Біла ворона» та «Українська література» з альманаху «Мудаки. Арабески». У 1682 році під час своєї подорожі до Османської імперії Антуан Голлан занотував декілька історій, але вони так і не увійшли до «1001 ночі».

«Жива ватра»

Україна. Реж.: Остап Костюк.

Фільм львів’янина Остапа Костюка розповість про життя, традиції, конфлікт сучасного та древнього світів. Про маленького хлопчика Іванка, який, можливо, стане пастухом.

«До побачення, сінефіли»

Україна. Реж.: Станіслав Битюцький.

Декілька друзів, які познайомились на кінофестивалі «Молодість», зустрічаються знову. Так розпочинається їхня подорож: від особистих спогадів до спогадів про свою країну, від маленької кімнати до таємничості київської ночі. Фінальна крапка їхніх пригод – прощальна вечірка, де реальність та кіно знову стануть єдиним цілим.

«Метаморфози»

Франція. Реж.: Крістоф Оноре. У рол.: Аміра Акілі, Себастьєн Ірель, Мелоді Рішар, Дамьєн Шапель, Жорж Баблуані.

Європа прогулює урок і застрибує до восьмиколісної вантажівки принадного молодика на ім’я Юпітер. Вона ще не здогадується, що ця подорож стане для неї ініціацією. За узбіччям автобану простягається земля, заселена могутніми богами, що здатні вмить перетворювати людей на рослин чи тварин.

«У підвалі»

Австрія. Реж.: Ульріх Зайдль.

Це фільм про людей та підвали – про те, що люди роблять у себе в підвалах у вільний час. Це фільм про одержимості. Це фільм про музику духових оркестрів та оперні арії, про дорогі меблі та дешеві чоловічі жарти, про сексуальність та стрільбу, фітнес і фашизм, батоги та ляльок. 

«Німфоманка, режисерська версія»

Данія-Франція. Реж.: Ларс фон Трієр. У рол.: Шарлотта Ґенсбур, Стеллан Скарсґорд, Ума Турман, Шайя Лабаф, Крістіан Слейтер, Віллем Дафо.

Провокаційний фільм Ларса фон Трієра повертається в оригінальній версії без жодної вирізаної сцени. Це - п’ять з половиною насичених годин фон Трієра! Джо, яка сама себе називає німфоманкою, розповідає еротичну історію свого життя холостяку-інтелектуалу Селіґману.

«Реальність на Майдані»

Україна-Росія. Реж.: Павло Костомаров та інші.

Прості громадяни України та Росії знімають разом із документалістами. Це своєрідна добірка народних документальних новин, створених на Майдані у Києві, у Криму та Москві. Народні автори знімають свої «новини».

Björk: Biophilia Live

Великобританія. Реж.: Нік Фентон, Пітер Стрікленд.

2011 року ісландська співачка Бйорк випустила свій восьмий студійний альбом "Біофілія". Проект "Біофілія" не обмежився музикою, а породив також перформанси, інтерактивні додатки, навчальні програми, а тепер і фільм-концерт. Бйорк створила цей фільм спільно з режисерами Пітером Стріклендом та Ніком Фентоном для фінального виступу світового турне "Біофілія" в лондонському Александра-паласі. Окрім самої Бйорк у шоу фігурує ангельський ісландський хор, австрійський перкусіоніст Ману Делаґо та чимало незвичайних інструментів. У фільмі концерт доповнюється колажами, на яких зображено тектонічні плити, ДНК, Місяць, гриби та багато інших об’єктів, що становлять науковий інтерес.