Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service знизило рейтинги 11 українських банків до рівня «Caa1». Про це йдеться в повідомленні агентства, розміщеному на корпоративному сайті.
Крім того, агентство розглядає можливість подальшого зниження рейтингів 13 банків і однієї лізингової компанії слідом за зниженням рейтингів України до рівня "Caa1" з "B3" через низьку ліквідність української банківської системи і серйозний тиск на державні резерви, обумовлений попитом населення на валюту і необхідністю здійснити значні боргові виплати до кінця 2014 року.
«Moody's знизив базові кредитні оцінки 10 банків і знизив боргові та депозитні рейтинги, в тому числі за національною шкалою, 11 банків і однієї лізингової компанії. Крім того, Moody's розглядає можливість подальшого зниження боргових рейтингів, у тому числі за національною шкалою, 13 банків і однієї лізингової компанії», - йдеться в повідомленні агентства.
Як зазначається, мова йде про зниження рейтингів таких банків, як «Ощадбанк», «Приватбанк», «Райффайзен банк Аваль», «Укрексімбанк», «Промінвестбанк», «Ощадбанк Росії» (українська філія), «ПУМБ», «Банк Фінанси та Кредит», «ОТР банк», «VAB банк», банк «Південний», банк «Кредит Дніпро», «Укрінбанк» і лізингова компанія «Райффайзен лізинг Аваль».
При цьому, як відзначили в агентстві, рейтинги банків не можуть бути вище суверенних рейтингів.
У Moody's не виключають, що надалі суверенний рейтинг України може бути переглянутий у бік зниження.
При цьому, за повідомленням низки ЗМІ, аналогічні побоювання висловили аналітики міжнародних рейтингових агентств Fitch Ratings та Standard & Poor's, пояснивши свої наміри відсутністю зрозумілої політики держави у сфері рефінансування боргових виплат.
Додамо, що Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service знизило рейтинг єврооблігацій України до «Саа1» з «B3» і помістило його на перегляд для можливого подальшого зниження.