Екс-спікер Верховної ради України Олександр Мороз заявив, що готовий свідчити у справі Гонгадзе, оскільки вважає, що теперішня влада це вбивство повинна розкрити, на відміну від попередньої влади, з якою "були домовленості".
Про це він заявив в ефірі одного з телеканалів, відповідаючи на питання, чи допитували його в цій справі. "Будуть виклики, звичайно, буду йти", - заявив він. Мороз зазначив, що слідство вже викликало його в цій справі в 2001 році, повідомляє Українська правда.
"Мене викликали до Генпрокуратури ще у 2001 році, коли тільки виникала ця справа, але тоді слідство цікавилося не суттю злочину, а тим, як міг Мельниченко записати розмови в кабінеті президента", - уточнив політик.
Як відомо, саме Мороз колись оприлюднив записи розмов у кабінеті президента Леоніда Кучми, зроблені Миколою Мельниченком.
Мороз також заявив, що питання автентичності плівок майора Миколи Мельниченка не має великого значення.
"Підтвердження всього того, що на плівках записано, є і на практиці. І смерті, як я вже говорив, і судові справи пройшли, тому тут немає ніяких сумнівів. Мене тільки цікавить одна обставина: слідство підтвердило, що тіло журналіста привезли через три дні під Таращу. Оця обставина буде розглядатися чи ні? Це хто робив? Це було потрібно Пукачу, чи це хтось давав доручення?", - зазначив він.
"Питання про автентичність плівок навіть не матиме значення, є записи в журналах. Хто заходив до президента, які питання вирішували... Звичайно, треба звірити ці записи", - уточнив екс-спікер.
При цьому Мороз зазначив, що не можна не брати до уваги "плівки Мельниченка", бо "з цього все почалося". "Уявіть, якби не були оприлюднені ці записи, то ніхто б нічого не знав", - уточнив екс-спікер.
Екс-чиновник нагадав, що американська експертиза автентичність "плівок Мельниченка" підтвердила.
"Ще, здається, років дев'ять тому американська експертиза, за ініціативою спеціальної комісії парламенту, дала висновки позитивні в цьому відношенні", - зазначив він.
Мороз вважає, що слідство у справі має бути юридично завершене. "Інакше не буде довіри до влади, і це аксіома, і всі це прекрасно розуміють", - уточнив він.
На думку Мороза, за колишньої влади справа не була завершена, "бо очевидно були домовленості".
Нагадаємо, 22 березня перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін заявив, що Генпрокуратура порушила кримінальну справу щодо Кучми. За словами першого заступника генпрокурора, Кучма підозрюється у перевищенні влади, наданні незаконних розпоряджень керівництву МВС, що призвело до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.
Кучмі обрано запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд. За словами Кузьміна, записи колишнього охоронця Кучми Миколи Мельниченка визнані речовими доказами у справах, порушених щодо вбивства Гонгадзе.