Керівник Луганської військово-цивільної адміністрації Геннадій Москаль доручив науково обгрунтувати відношення або його відсутність до комуністичного минулого назв окремих населених пунктів Луганщиниі. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на офіційному сайті Москаля.
Мова йде про наступні населені пункти: у Марківському районі – с. Комуна; у Міловському районі – с. Червона Зірка, с. Червона Зоря та с. Дзержинське; у Сватівському районі – с. Жовтневе, с. Комсомольський, с. Свердловка, с. Артемівка; у Станично-Луганському районі – с. Піонерське, с. Войтове, с. Артема, с. Червоний Жовтень; у Троїцькому районі – с. Калініне, с. Жовтневе.
Згідно з повідомленням, оскільки архівні документи залишилися на окупованій території, походження топонімів (назв населених пунктів) з’ясовуватимуть науковці.
«Доручення Г. Москаля пов’язане з прийняттям Верховною Радою України законів про «декомунізацію», згідно з якими топоніми, що мають відношення до комуністичного режиму та його ідеологів, мають бути перейменовані місцевими органами влади», – пояснили в прес-службі.
Як інформував ZAXID.NET, 9 квітня 2015 року Верховна Рада прийняла закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні й заборону пропаганди їх символіки».
Згідно із законом, пропаганда комуністичного та/або нацистського тоталітарних режимів та їх символіки визнається наругою над пам'яттю мільйонів жертв тоталітарного комуністичного режиму, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму й забороняється.
Забороняється, зокрема, публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, в тому числі у назвах областей, міст, районів, населених пунктів, вулиць тощо.