Москаль назвав керівників снайперів, які розстрілювали людей на Майдані

18:08, 12 червня 2014

Депутат Геннадій Москаль, який очолює Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради з розслідування масових убивств на Майдані, заявив, що отримав документи, які дають відповідь на питання, хто саме і з яких будівель стріляв у мітингувальників на вул. Інститутській 20 лютого цього року.

Інформацію про це Геннадій Москаль оприлюднив на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, ні СБУ, ні МВС не надає Тимчасовій слідчій комісії жодних серйозних документів, тому «виникає підозра, що ці структури просто намагаються приховати правду».

«В цій ситуації в мене, як голови ТСК, не залишається іншого виходу, ніж через особисті зв’язки добувати потрібні документи. Частину з них довелося банально купити за гроші», - зазначив Москаль.

Він пише, що в «Оперативному задумі нейтралізації екстремістської діяльності учасників протестних заходів», розробленому Антитерористичним центром СБУ (в подальшому АТЦ) сказано: «З метою недопущення вчинення злочину, що можливо, готується, керівником АТЦ за погодженням із Головою СБУ оголошується проведення спецоперації «Бумеранг» та задіються всі необхідні сили та засоби. Проведення силової акції силами Внутрішніх військ та спецпідрозділу «Беркут» МВС України в рамках операції «Хвиля». Всього планується залучити до 10 000 бійців ВВ та близько 12 000 співробітників міліції, із них 2000 - «Беркуту».

Схема місць, де знаходились снайпери. Джерело: Геннадій Москаль/Facebook

У цьому ж документі були чітко визначені завдання снайперських груп: «Групі прикриття та вогневої підтримки. Знаходитись у готовності за командою надати підтримку вогнем основним групам захоплення, забезпечити прохід до будівлі, нейтралізувати озброєних злочинців, які здійснять спробу втечі з місця події. Групі снайперів. Надати підтримку вогнем основним групам захоплення. Постійно доповідати про зміни під час проведення штурмових дій. Розподіл особового складу штурмової групи, розрахунок озброєння та спеціальних засобів та взаємодія між підрозділами покладено на керівника штурмової групи полковника Човганюка В.І. Вик.: ЦСО «А» СБУ. Відп.: Присяжний Олег Володимирович, КЗ: 39-05, 067-328-3 7- 70».

У цитованому Москалем «Оперативному задумі» було також чітко розписано розташування снайперських пар - на дахах та в приміщеннях будинків (вул. Хрещатик, 7/11, 13, 19а, 22).

Ще один документ, що проливає світло на злочини минулої влади, це «План проведення спеціальної операції», де в пункті 4 визначено, що до групи  прикриття та вогневої підтримки та групи снайперів входять:

- група прикриття та вогневої підтримки 2-го управління - 10 співробітників, додані підрозділи МВС України, старший: п-к Шайтанов В.А.

- група снайперів - 7 співробітників, старший: п/п-к Бичківський А.М. заступник: м-р Бублик О.В.

«Тобто полковник Служби безпеки України Шайтанов В.А., згідно з даним планом, очолював  групу прикриття та вогневої підтримки, набраної з числа співробітників 2-го Управління спецпідрозділу «Альфа» СБУ, до якої були прикомандировані ще 10 співробітників підрозділів МВС України. На період зазначених подій саме полковник Шайтанов В.А. був начальником 2-го управління спецпідрозділу «Альфа». Вважаю, що його необхідно терміново викликати на допит щодо інформації по складу всієї  групи прикриття та вогневої підтримки, прізвищ 10-ти співробітників підрозділів МВС, прикомандированих до його групи», - наголосив Москаль.

За його інформацією, всі члени групи були озброєні автоматами Клашникова та снайперськими гвинтівками.

«Старшим другої групи снайперів із числа 7 співробітників СБУ був підполковник Бичківський  А.М. Це саме та людина, що мала позивні «Мирон». Розмови снайперів, у тому числі й Бичківського, виклав в Інтернеті народний депутат України А. Гриценко. Неодноразові виклики Шайтанова, Бичківського та Бублика на засідання ТСК всі троє ігнорують. Служба безпеки України надсилає відписки, що хтось із них на лікарняному, а решта задіяна в АТО», - повідомив Геннадій Москаль.

Він також оприлюднив схему, на якій чітко вказано місце розташування снайперських груп - це дах готелю «Україна» і дах Укрспоживспілки (перехрестя Хрещатика та вул. Інститутської, навпроти Будинку профспілок).

Крім цих будинків,  снайперські пари  внутрішніх військ МВС та спецпідрозду «Альфа»  були розміщені на дахах та в приміщеннях будинків по вул. Хрещатик:  7/11, 13, 19А, 22.

Снайперські групи спецпідрозділу МВС України «Сокіл» знаходилися на даху будівлі Кабінету міністрів України, а снайперські групи Державної служби охорони — на даху Адміністрації президента України та даху Будинку з химерами (по вул. Банковій).

Співробітники спецпідрозділу «Беркут» ГУ МВС України у м. Києві, споряджені автоматами Калашникова (калібр 7,62), рушницями Форт-500 та снайперськими гвинтівками, знаходилися між Жовтневим палацом та Національним Банком України.

«З огляду на те, що за чинним законодавством України ТСК не наділена повноваженнями проводити слідчі та оперативно-розшукові дії, я направив усі матеріали в.о. генпрокурора О.Маніцького з проханням терміново створити слідчо-оперативну групу для детального розслідування наведених фактів і доведення справи до суду», - резюмував Москаль.