Московські чиновники пояснили, чому виселили Amnesty International

18:06, 2 листопада 2016

Влада Москви пов’язала закриття офісу міжнародної правозахисної організації Amnesty International з тим, що правозахисники нібито не платили за оренду, повідомило агентство РБК з посиланням на департамент міського майна Москви.

За словами співробітників прес-служби департаменту, раніше офіс був наданий за договором оренди організації «Міжнародна амністія лімітед». Термін договору закінчився в січні 2008 року і був продовжений з умовою, що одна зі сторін вправі відмовитися від договору, попередивши іншу за три місяці.

У департаменті заявили, що «у зв’язку з істотними порушеннями умов оплати оренди» орендаря попросили погасити заборгованість впродовж місяця і попередили, що у разі відмови через три місяці договір буде розірвано.

«Цю претензію недобросовісний орендар проігнорував. Внаслідок чого Управління Федеральної служби державної реєстрації, кадастру і картографії по Москві внесло запис в реєстр про припинення договору. У зв’язку з чим приміщення було закрито і опечатано», – пояснили у прес-службі.

Представник організації Олександр Артем’єв, у свою чергу, розповів, що Amnesty орендує офіс у державного департаменту майна Москви впродовж останніх 20 років. Співрозмовник запевнив, що правозахисники не отримували ні попереджень, ні роз’яснень і завжди справно платили за оренду – останній раз у жовтні.

Як відомо, про опечатування свого єдиного у Росії офісу співробітники Amnesty International повідомили в середу, 2 листопада. За їх словами, замки були зламані і замінені іншими.

Раніше в Кремлі заявили, що не мають інформації про опечатування офісу.

Amnesty International займається залученням уваги до порушень прав людини в різних країнах. В лютому організація у своїй щорічній доповіді розкритикувала ситуацію з дотриманням прав людини в Росії. На думку експертів Amnesty, в країні обмежується свобода вираження поглядів, зібрань та об’єднань, а НКО піддаються тиску.

Правозахисники вказували і на проблеми ЛГБТ-руху в Росії. Крім того, Amnesty регулярно критикувала дії російських військових у Сирії, відзначаючи бомбардування цивільного населення.