Потреби у появі додаткового контингенту миротворців ООН на сході України немає. Про це в розмові з російським «Інтерфаксом» заявив заступник голови МЗС Росії Геннадій Гатілов, пише Lenta.ru.
«Ми виходимо з того, що існують мінські домовленості, в яких прописано те, що моніторингом буде займатися ОБСЄ», - сказав він.
Гатілов назвав питання про відправку миротворців до Донбасу складним і пояснив, що для цього вимагаються такі речі, як узгодження мандата, кількості учасників контингенту, визначення їх національного складу і завдань, якими вони мали б займатися.
Заступник міністра додав, що багато членів Ради безпеки ООН стримано ставляться до української ініціативи. Втім, які це країни - він не уточнив.
Про те, що Україна офіційно звернулася з проханням про введення миротворців, стало відомо у п'ятницю, 13 березня.
З ініціативою появи контингенту ООН в лютому виступив президент України Петро Порошенко, який дав вказівку опрацювати це питання Раді безпеки країни.
Слід зазначити, що для введення контингенту ООН потрібне схвалення Радбезу ООН, у тому числі і Росії, яка володіє правом вето.
Як повідомляв ZAXID.NET, 6 березня в ООН заявили, що не отримували від України офіційного звернення щодо введення на Донбас миротворців.
В ніч з 18 на 19 лютого Рада національної безпеки і оборони України (РНБО) підтримала пропозицію президента про введення на Донбас міжнародних миротворців. 2 березня президент ввів відповідне рішення РНБО в дію.
У Північно-Атлантичному Альянсі (НАТО) заявили, що миротворчий контингент якщо й буде введено, то до його складу не повинні входити солдати країн, залучених до конфлікту.
8 березня в МЗС України повідомили, що міністри закордонних справ Євросоюзу обговорять питання введення миротворців на Донбас 16 березня.