Мовний закон міг бути написаний тільки на п’яну голову, – нардеп

14:35, 14 червня 2012

Внесений нардепами Вадимом Колесніченком та Сергієм Ківаловим проект Закону України “Про засади державної мовної політики” міг бути написаний тільки на п’яну голову. Так вважає народний депутат, перший заступник голови Комітету ВР України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією України Геннадій Москаль.

Депутати зазначає, що в п.2 ст. 7 даного законопроекту в контексті Європейської Хартії регіональних мов або мов меншин, до регіональних мов або мов меншин України чомусь віднесені новогрецька і русинська мова.

«Доводжу до відома Колісниченка, що новогрецька мова – це державна мова Греції, тоді як частина населення України, яка ідентифікує себе греками, розмовляє румейською або урумською мовами залежно від віросповідання. Тому виникає питання – з якого-такого переляку ми маємо на законодавчому рівні підтримувати в Україні державну мову Греції?», – наголошує депутат.

Окрім цього, Москаль каже, що Європейська хартія регіональних мов або мов меншин, яка набула чинності в Україні січня 2006 року, вказує, що хартія не включає діалектів офіційних мов, у тому числі русинського, гуцульського, лемківського, бойківського та інших, оскільки громадяни, що спілкуються цими діалектами, належать до субетносів українців. «То про яку русинську мову можна тоді говорити? З таким же успіхом слід захищати лемківську, бойківську, гуцульську та інші “регіональні мови”! І головне – держави, члени Ради Європи, які підписали хартію, вважають, “що охорона й розвиток регіональних мов або мов меншин не повинні шкодити офіційній мові держави і необхідності її вивчати”, – сказав Геннадій Москаль.

Нагадаємо, 5 червня український парламент прийняв у першому читанні законопроект «Про основи державної мовної політики». У цей день під Верховною Радою виникли сутички між «Беркутом» та людьми, які виступають на захист української мови. Акції протесту пройшли також у Львові.