Якщо після виборів більшість у парламенті не зміниться, то ми втратимо Україну і не зможемо побудувати європейську державу. Про це на прес-конференції у Києві сказала мовознавець, професор кафедри української мови Національного університету «Києво-Могилянська академія» Лариса Масенко.
Вона переконана, що "мовний" закон Ківалова-Колесніченка повертає країну до радянського минулого та спрямований на те, аби "завершити радянську русифікацію", пише Gazeta.ua.
"У стосунках з Москвою, чергове підкорення України відбувається через призму і через обман. Саме для цього було використано такий документ – "Європейська хартія мов меншин, або міноритарних мов", яка приймалася зовсім з іншою метою – з метою порятунку тих мов, які мають невелику кількість носіїв і їм загрожує вимирання. У нас це навпаки", - пояснила Масенко.
Вона переконана, що цей закон написано не "регіоналами" Сергієм Ківаловим та Вадимом Колесніченком, а експертами у Москві.
"Такий текст безперечно написано у Москві для того, щоб позбавити Україну державності і знову підпорядкувати її імперії. Автори закону заявляють, що це не введення другої державної мови, але насправді відбувається витіснення української", - підкреслила вона.
Масенко переконана, що всі ці рішення щодо надання статусу регіональної російській мові, які прийняла низка обласних, міських рад Сходу і Півдня свідчить про те, що українська мова як державна притісняється на тих територіях.
"Про це свідчить і те, що відбувається у Луганську, де немає жодної української газети, де скорочуються українські школи. Те саме відбувається в Одесі, Донецьку. Отже, гасло "Все буде Донбас" працює. Тобто, цю практику русифікації сучасного Донбасу, хочуть перенести на всю країну", - наголосила вона.
"Дуже важливо, що з'явилися молоді громадські організації. Все мисляче українство має зараз активізуватися, усвідомлюючи ту загрозу, яка стоїть перед українською державою і те, що на нас насувається диктатура. Головне наше завдання – не дозволити сформувати у новому парламенту ту конституційну більшість, яка є зараз, бо тоді ми будемо приречені на те, що закріпиться цей президенті і ми не матимемо тої європейської, сучасної країни, яку хочемо побудувати", - наголосила вона.
Нагадаємо, 3 липня 2012 року Верховна Рада прийняла закон «Про засади державної мовної політики».Згодом голова Верховної Ради України Володимир Литвин підписав йогоі відправив президентові України Віктору Януковичу. Додамо, що раніше В.Янукович заявляв, що прийме рішення щодо ухваленого закону лише після його ретельного фахового аналізу та експертних висновків. Янукович підписав Закон№5029-VI "Про засади державної мовної політики" 8 серпня 2012 року. Закон передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова.
13-19 серпня статус регіональної російській мові надали обласні Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Одеська, Херсонська, а також міські Ізмаїльська, Одеська і Севастопольська ради. 20 серпня статус регіональної російській мові надала Харківська міська рада, 21 серпня - Миколаївська і Херсонська, 6 вересня – Луганськ, 12 вересня – Дніпропетровськ.