Моя позиція щодо будівництва на вул. Широкій в Брюховичах

12:21, 5 липня 2024

Вважаю за потрібне озвучити свою позицію щодо будівництва вул. Широкій в Брюховичах.

Почнімо з вихідних даних.

Березень 2021-го. Зі створенням Львівської ОТГ департамент агломерації проводить аудит у всіх доєднаних громадах. Саме тоді ми й виявили закинуту та фактично доведену до аварійного стану будівлю школи на вул. Широкій у Брюховичах.

Як з’ясувалося, лише за 32 дні Брюховицька селищна рада спромоглася наприймати купу рішень, списати будівлю школи, віддати безплатно сумнівнівній ГОшці в постійне користування 3,46 га землі у центрі Брюховичів і навіть видати містобуди на майбутнє будівництво тут. Фінішували брюховицькі посадові шумахери за два дні до виборів, після яких Брюховицька селищна рада припинила існувати.

Далі все розгорталося логічно.

На ділянці з’являється забудовник і, маючи всі документи на руках (про що подбала і Брюховицька рада зокрема), починає роботи. Розголос, барикади, демонтаж загороджувальних парканів – я там був у перших рядках, нагадаю для цілісності картини.

І ще тоді, у 2021 році, я й сформулював свою позицію: справедливість щодо цієї ділянки буде відновлено, коли тут постане справжній, не намальований на папері і під який просто видані містобуди, реабілітаційний центр для наших Героїв – військових (можете погуглити – мережа все зберігає)

Потім події розвивались паралельно в двох площинах: у судах та за столом переговорів. Забудовник пішов на контакт – це плюс, але він мав усі документи, щоби банально забудувати ділянку житлом – і це був жирний мінус. Відтак до процесу залучили всі сторони цього конфлікту – не побоюсь цього слова. 10 місяців роботи робочої групи у цьому питанні ми шукали банально шляхи, як вийти із цієї ситуації. І можу з упевненістю сказати: ми заходимо на останнє коло консультацій. Можна, звичайно, ще кілька місяців переливати з пустого в порожнє, але чи це дасть результат.

Наявні судові процеси, очевидно, будуть рухатися своїми орбітами. Але ми маємо бути готові до будь-якого сценарію їх завершення, в тому числі негативного. Щоб потім ні для кого не було сюрпризів, коли почнуть будувати суцільне житло. Тому схиляємося до того, щоб зупинитися на тому конструктиві, який робоча група напрацювала станом на сьогодні. Так, він є, якщо порівнювати з так би мовити вихідними даними.

Отож, на вул. Широкій у Брюховичах не буде житла для постійного проживання. І гарантією цього стане залучення до проекту готельного оператора.

Забудовник готовий відкоригувати свої наміри забудови і надати гарантії, що на ділянці буде готель та приміщення тимчасового проживання, які повністю переходять в адміністрування готельного оператора Ribas Hotel Group. Відповідна угода про це вже є у стінах Львівської міської ради.

Також оновлена пропозиція передбачає площу готельних номерів 15,7 тисю м2, натомість апартаментів – лише 7,9 тис. м2., з підземним паркінгом, висотністю до 15 метрів та щільністю забудови всього 28%.

Такий формат відповідає стратегії розвитку Брюховичів, де ми бачимо становлення саме рекреаційної функції.

Але головне інше – забудовник зобов’язується збудувати і передати у власність міста три тисячі квадратних метрів під реабілітаційний центр для військових. Як своєрідну компенсацію за ту ситуацію, яка склалася із земельною ділянкою.

Утім однозначно будемо наполягати, щоб це не були просто стіни для майбутнього реабілітаційного центру, а приміщення з якісним ремонтом та дотриманням всіх вимог під власне реабілітацію, а також – із відповідним обладнанням і наповненням.

Також на території буде збудовано 50-метровий відкритий басейн з підігрівом, який буде використовуватись і під реабілітацію.

Це із основного. Засадничо всі підтримують ці речі, в тому числі мешканці. Вони згодні на реабілітаційний центр та готель на вул. Широкій. Зараз стоїть лише питання форми, поцедури і гарантій.

Власне остаточний формат документа, який це зафіксує, ще обговорюємо. Але так, панове, можемо говорити про наближення до фіналу. Принаймні для робочої групи, яка напрацює свої висновки та рекомендації.

І хочу наголосити: повністю задоволених у цій історії нема серед жодної зі сторін. Не задоволений забудовник, який бачив тут саме житло, а отже, більшу економіку й заробіток. Не задоволені мешканці, частина яких хотіла би судитися до переможного кінця. Я теж волів би повністю повернути землю у відання міста, але чи гарантує сьогоднішня правова система таку перемогу?.. Не задоволені навіть посадовці та депутати міської ради, які мусили влазити у цей конфлікт, хоча не їхні дії призвели до цього. Але компроміс – це коли всі сторони йдуть на поступки і займають збалансовану позицію, прийнятну в першу чергу з точки зору інтересів громади.

Чи це історія успіху?

Для мене точно ні. Вона була б такою, якби були покарані всі ті чиновники та обранці з Брюховицької селищної ради, рішення яких власне і зробили всіх нас - посадовців і депутатів ЛМР, мешканців Брюховичів і навіть забудовника, що прийшов сюди - заручниками такої конфліктної ситуації. А притягувати винних до відповідальності – однозначно робота і обов’язок правоохоронних органів.

На фото – ще не демонтована, але вже «списана» Брюховицькою селищною радою школа на ділянці.

Оригінал