Міністерство охорони здоров’я скерувало на погодження до центральних органів виконавчої влади проекти госпітальних округів 12 областей. Про це повідомили у прес-службі міністерства.
Зазначено, що у Києві планується створити один госпітальний округ.
У Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській областях планується створити по п’ять округів.
Проекти Київської, Кіровоградської, Миколаївської Полтавської, Житомирської та Черкаської областей передбачають створення в кожній з них по чотири округи, у Рівненській, Хмельницькій і Вінницькій – по три.
Проекти решти областей доопрацьовують.
Нагадаємо, 30 листопада 2016 року постановою № 932 Кабінет міністрів затвердив порядок створення госпітальних округів. Відповідно до неї, Міністерство охорони здоров'я до 1 лютого має розробити і подати уряду проект нормативно-правового акта про затвердження переліку та складу госпітальних округів.
Порядком створення госпітальних округів встановлені нормативи кількості обслуговування пацієнтів в округах.
Так, багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування першого рівня має обслуговувати не менше 120 тис. осіб, другого рівня – не менше 200 тис. осіб.
Адміністративним центром госпітального округу визначається населений пункт, як правило, місто з населенням понад 40 тис. осіб, в якому розміщена багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування другого рівня.
Зона обслуговування госпітального округу визначається своєчасністю доїзду до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування, що не повинен перевищувати 60 хвилин, та бути еквівалентна радіусу зони обслуговування 60 км.
Упорядкування мережі медичних закладів відбувається за двома принципами: доступність громадянина до медичної допомоги та належне навантаження на заклади, аби підтримувати належну кваліфікацію медичних фахівців.