У Міністерстві охорони здоров’я України з’явиться новий підрозділ, який займатиметься питаннями трансплантації та лікування за кордоном. Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов під час брифінгу 6 травня.
«Питанням трансплантації та лікування за кордоном в Міністерстві охорони здоров’я буде приділятися особлива увага по тій новій структурі, яку я на минулому тижні підписав. У нас буде окремий підрозділ, який буде займатися питаннями трансплантації і лікування за кордоном», — розповів він.
За всі роки незалежності в Україні провели менше 2,5 тис. операцій з трансплантації органів. Хоча потреба – біля 5 тис. у рік: 2 тис. хворих потребують пересадки нирки, 1,5 тис. – серця, ще близько 2 тис. – печінки.
У 2020 році в Україні Міністерство охорони здоров`я запроваджує комплексну систему трансплантації.
Наразі Міністерство охорони здоров’я працює над розробкою підзаконних актів. Відомоство також планує запровадити ефективний механізм забезпечення пацієнтів з пересадженими органами необхідними ліками, вони пожиттєво мають отримувати дорогі імуносупресивні препарати, які блокують відторгнення пересадженого органу.
Інше завдання уряду — до кінця року створити Єдину державну інформаційну систему трансплантації. Вона міститиме як реєстри донорів, так і тих, хто потребує пересадки (реципієнтів), а також лікарень, де роблять трансплантацію, й органів, які пересаджують. Це дозволить автоматично підбирати донора органів для реципієнта.