МОЗ уточнило деталі вакцинації для алергіків, вагітних та інфікованих Covid-19

У МОЗ заявили, що не будуть відмовляти у вакцинації перехворілим на Covid-19 громадянам

08:27, 12 лютого 2021

Міністерство охорони здоров'я схвалило рекомендації експертів щодо особливостей вакцинації проти коронавірусу деяких категорій громадян. Про це повідомили на сайті МОЗ.

Людині, яка перехворіла на Covid-19, може бути рекомендовано пересунути щеплення на 6 місяців, але якщо у неї є бажання, і вона потрапила в пріоритетні групи, перенесена хвороба не є протипоказанням до вакцинації.

Якщо ж інфекція розвинулась після отримання першої дози вакцини – другу варто отримувати лише за пів року.

Для людей, що раніше отримували терапію антитілами від Covid-19 чи плазму реконвалесцентів, експерти також рекомендують відкласти щеплення хоча б на пів року.

Вагітним жінкам у МОЗ рекомендують відтермінувати щеплення до завершення вагітності – навіть якщо вагітність настала після введення першої дози вакцини.

Водночас медпрацівникам дозволять робити щеплення попри вагітність, оскільки користь від вакцини переважає над ризиком інфікуватися під час роботи.

Жінки, що вигодовують дітей грудним молоком, можуть бути вакциновані без застережень. Однак у МОЗ зазначають, що ці рекомендації тимчасові та можуть змінитися.

В разі важкої алергічної реакції на поліетиленгліколь або подібну молекулу робити щеплення вакцинами, до складу яких входить ця речовина, не можна. Під час визначення протипоказань до щеплення медики мають звертати на це увагу.

Щодо сумісності щеплення від коронавірусу з іншими вакцинами, то МОЗ радить зробити перерву та робити щеплення вже за 28 днів після отримання другої вакцини проти Covid-19. В разі необхідності цей термін може бути скорочений до 14 днів.

Ці рекомендації не стосуються вакцинації за екстреними показаннями. Якщо вакцини вводять з меншим інтервалом часу у порівнянні з введенням вакцини проти Covid-19, то дози вакцин все одно діятимуть.

У МОЗ зазначають, що як перед, так і після щеплення вакциною проти Covid-19 не варто робити серологічне тестування.