Сьогодні оціночна кількість ВІЛ-позитивних людей в Україні становить 340 000 осіб, або 1,25% дорослого населення. МОЗ інформує, що кількість випадків ВІЛ-інфекції в Україні зростає. За шість місяців 2009 р. зареєстровано 10 043 нових випадків ВІЛ-інфекції проти 9 415 у 2008 р.
Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі Міністерства охорони здоров’я України, станом на 01.07.2009 р. в Україні фіксувалося 7-м регіонів з 27, де переважав парентеральний шлях передачі ВІЛ. За даними дозорних епідеміологічних досліджень епідемія ВІЛ-інфекції в Україні хоча і залишається сконцентрованою в групах найбільш високого ризику інфікування ВІЛ, - споживачів ін'єкційних наркотиків, робітників комерційного сексу, - епідеміологічні дослідження фіксують "перехід" епідемії з найбільш уразливих груп населення в широкі верстви загального населення.
Відомо, що рівень інфікування серед вагітних визначає рівень інфікованості ВІЛ в загальній популяції. Протягом трьох останніх років рівень інфікованості серед вагітних в Україні складає 0,34 %. Проте, рівень інфікованості серед вагітних при первинному обстеженні вище і за перше півріччя 2009 р. складає 0,56 %, а в окремих областях перевищує 1 % або наближується до нього. Зокрема, це такі області: Київська - 1,51 %, Миколаївська - 1,32 %, Дніпропетровська - 1,28 %, Одеська - 0,98 %, Донецька - 0,92 %, Кіровоградська - 0,88 %.
Такі високі показники реально свідчать про вкрай несприятливу епідемічну ситуацію з ВІЛ-інфекції в цих областях. В останні роки багато виявлених ВІЛ-позитивних вагітних інфікувалися статевим шляхом. І далеко не всі жінки інфікуються від наркоспоживачів, партнерами багатьох є гетеросексуальні чоловіки, які ніколи не споживали наркотиків. Такі дані можуть свідчити про тенденцію переходу епідемії в генералізовану стадію в цих областях. Крім того, ВІЛ-інфекція вражає насамперед населення репродуктивного віку: за віковою ознакою серед усіх нових офіційно зареєстрованих випадків інфікування ВІЛ у 2008 році 12,5% склали люди віком 18-24 роки, 63,8% - люди віком 25-49 років.
Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1-го грудня 1988 року після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн пролунав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією з ВІЛ/СНІДу.