МОЗ виділить 330 млн грн на боротьбу з вірусними гепатитами

13:09, 3 серпня 2011

Міністерство охорони здоров’я планує виділити 330 млн грн у 2012 році на боротьбу з вірусними гепатитами В і С в Україні. Про це 3 серпня інформує прес-служба міністерства.

«Навесні 2011 року Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію державної цільової соціальної програми з профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016 року і доручив МОЗ України створити робочу групу, яка у тримісячний термін напрацює і подасть на затвердження уряду Проект програми, де буде визначено економічні розрахунки, потреби, план реалізації конкретних заходів… Передбачається, що найближчим часом проект програми буде передано на обговорення і затвердження, а у держбюджеті на наступний рік буде виділено 330 млн грн на реалізацію першочергових заходів програми», – інформує МОЗ.

Серед першочергових заходів, передбачених програмою, є визначення стандартів надання медичної допомоги хворим на вірусні гепатити В і С, розробка нормативів акредитації для установ, які надають спеціалізовану медичну допомогу, а також для немедичних закладів (перукарень, косметичних кабінетів, салонів татуажу тощо) – з метою запобігти інфікуванню населення.

До переліку лікувально-діагностичних заходів увійшли питання розробки відповідних протоколів діагностики та лікування вірусних гепатитів на основі застосування сучасних систем та засобів діагностики і забезпечення хворих лікувальними засобами, удосконалення системи вакцинопрофілактики тощо. До виконання програм профілактики планується залучити не лише медичних, а й соціальних працівників, представників органів влади, роботодавців, профспілки.

За прогнозами фахівців, за умови чіткого виконання заходів програми вдасться знизити рівень захворюваності на вірусні гепатити В і С у 2-3 рази, а рівень інвалідності та смертності від їх ускладнень - на 40%, ризик інфікування під час переливання крові буде зменшено на 90 %.

Як інформував ZAXID.NET, українські лікарі називають гепатит С другою хворобою після СНІДу, від якої людина може померти. В Україні лікувати гепатит С надзвичайно дорого, а безкоштовна допомога надається, якщо людина паралельно хворіє на СНІД.

За статистикою, вірус гепатиту С носить у собі кожен тридцятий українець. Тобто 3% населення, а в деяких регіонах і до 10%.

Водноас, начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб вважає ріст захворюваності на вірусний гепатит С питанням національної безпеки. На одного офіційно зареєстрованого українця з вірусом гепатиту С припадає 5-6 незареєстрованих хворих.

«Це питання національної безпеки. Пік зростання захворюваності на цей недуг вдвічі і зростання смертності в 3-4 рази прогнозують на 2015 рік, якщо не буде зроблено радикальних кроків у профілактиці хвороби», – зазначив Володимир Зуб.

Загострюється ситуація, з його слів, ще й тим, що гепатит став захворюванням молодих людей. Водночас, проблемою є те, що якщо гепатит В протікає найчастіше з помітними симптомами, гепатит С роками може не проявлятись,а виявити його можна лише шляхом відповідних аналізів.