МОЗ відмовиться від нових клінік і дорогої апаратури

11:42, 12 березня 2014

Міністерство охорони здоров’я в рамках скорочення витрат держбюджету планує відмовитись від будівництва, ремонту і розвитку нових клінік, а також від закупівель дорогої медичної апаратури. При цьому відомство хоче зберегти додаткові виплати для медпрацівників первинної ланки.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Олег Мусій в ефірі телеканалу «1+1».

«У рамках скорочення витрат державного бюджету планується перегляд ряду програм і в медичній сфері. Це стосуватиметься програм, пов'язаних зі здоров'ям лише опосередковано. Мається на увазі будівництво, капітальні вкладення, ремонт, розвиток нових клінік. Поки що це буде заморожено, так само як і закупівля дорогої медичної апаратури», - сказав він.

Мусій зазначив, що МОЗ може переглянути витрати на закупівлю автомобілів екстреної медичної допомоги, на що в бюджеті-2014 закладено майже 600 млн грн.

«Ще рік з цим можна почекати. Ми готові до того, щоб скоротити фінансування деяких програм, зменшення витрат на які не несе безпосередньої загрози здоров'ю людей», - сказав міністр.

Коментуючи можливе скасування додаткових виплат медпрацівникам системи екстреної медичної допомоги, а також надбавок за обсяг і якість виконаної роботи медичним працівникам, які надають первинну медичну допомогу, Мусій заявив, що МОЗ має намір «відстоювати інтереси медичних працівників, особливо тих, які працюють у первинній ланці, а також молодих фахівців, які направляються на роботу в село».

Крім того, Мусій розповів, що в рамках формування нового керівництва МОЗ проводиться скорочення апарату на 10-20%.

Зазначимо, раніше Олег Мусій заявив про відмову відомства від використання тіньових схем і припинення корупційних дій.

Уряд України від 1 березня прийняв постанову  «Про економію бюджетних коштів та недопущення видатків бюджету», яким ввів тимчасову заборону на придбання форменого одягу, оплату послуг мобільного зв'язку, купівлю автотранспорту (крім швидких, пожежних та аварійно-рятувальних), меблів, мобільних телефонів, ноутбуків, побутової техніки та проведення ремонту.

Генеральна прокуратура України за результатами перевірки діяльності Міністерства охорони здоров'я виявила порушення під час закупівель у 2013 році за бюджетні кошти автомобілів швидкої медичної допомоги та їх обладнання. Зокрема, посадові особи МОЗ, діючи у змові з керівниками низки комерційних структур та зловживаючи своїм службовим становищем, з метою незаконного збагачення закупили за завищеними цінами понад 1 тис. од. автомобілів швидкої медичної допомоги та їх обладнання на суму майже 1 млрд грн, чим заподіяли державі збитків в особливо великих розмірах.