Можливість місцевих виборів

Поки паростки "нового Донбасу" як слід окріпнуть

17:28, 30 липня 2015

Вже вдруге за останній місяць на Донбасі. Вивчаю можливість і доцільність проведення тут місцевих виборів. Сьогодні в Красноармійську брав участь у форумі "Відновлення через діалог" під егідою ОБСЄ. Було кілька тематичних секцій, які стосувалися економічних, гуманітарних питань. Але найбільший ажіотаж, природньо, викликала секція "децентралізація і місцеві вибори". Був єдиним депутатом, тому довелося віддуватися за всю хунту:)

Хоча хотів не стільки говорити, а більше слухати. У підсумку аудиторія розділилися на дві частини - меншість (яка переважно складалася з діючих, обраних ще при Януковичі, депутатів і міських голів) які вимагали проведення на звільнених територіях виборів, розраховуючи знову на них перемогти. Більшість же представників громадянського суспільства та проукраїнські політичні сили виступали за відтермінування місцевих виборів до закінчення АТО і проведення децентралізації. Орієнтовно до 2017 року. Їх аргумент - оберуть тих самих і тими ж перевіреними ще Януковичем методами. До того часу запровадити військово-цивільні адміністрації у всіх населених пунктах двох областей. А за той час паростки "нового Донбасу" як слід окріпнуть, щоб скласти конкуренцію старим елітам.

На моє питання: як поставиться до непроведення виборів місцева громада, була відповідь, що громаді все одно, людям потрібна ефективна влада, все одно обрана вона чи призначена. В проголосованій постанові про призначення виборів на 25 жовтня ми залишили собі простір для маневру, оскільки передбачили можливість за поданням війск-цивільних адміністрацій і ЦВК прийняти в парламенті перелік районів, де вибори не проводяться. Малися на увазі насамперед райони на лінії зіткнення. Але ніщо нам не заважає поширити дію цієї постанови на територію цілих двох областей.

P.s. Поки я це тут писав посол США Пайєт заявив, що в Краматорську і Слов'янську необхідно провести місцеві вибори.