«Мріяв про власну справу, тепер у мене 35 відділень Нової пошти»: історія підприємця з Чернівців

09:00, 4 серпня 2021

У своє перше відділення Нової пошти Олег Скорейко інвестував всього 10 тисяч гривень. Це було 10 років тому. Справа пішла добре, і зараз це його основний бізнес, який підприємець постійно розвиває. Лише у транспорт він інвестував вже майже 70 тисяч доларів, бо впевнений це окупиться.

Розповідаємо, як підприємець з Чернівецької області відкрив відділення пошти за франшизою майже в усіх містечках, селах та селищах рідного району.

П'ять років шукав себе в бізнесі

Активності Олега Скорейка можна позаздрити: він започаткував кілька бізнесів та очолив футбольний клуб. Але найбільше часу Олег приділяє своїй основній справі за 10 років він відкрив 8 відділень Нової пошти у рідному місті Кіцмані та 27 відділень у сусідніх селах регіону.

«З 2007 року я очолював підприємство споживчої кооперації. З кар'єрою все було добре. Мене періодично запрошували на керівні посади то в банківську, то в державну сферу, але я завжди хотів мати власну справу, згадує Олег Скорейко. Тож пробував себе в автомобільному бізнесі, відкрив фастфуд та магазин одягу, був дистриб'ютором тютюнових брендів. Але все це було не те: дохід був невеликий, я не розвивався як бізнесмен. Можливо тому, що робив усе інтуїтивно, спирався на свою економічну освіту, а треба було повчитися веденню бізнесу».

Товар для свого магазину одягу Олег Скорейко зазвичай привозив особисто їздив у інші області на власному автомобілі. Одного разу вирішив піти іншим шляхом замовив доставку через Нову пошту. Відслідковуючи своє відправлення на сайті перевізника, наштовхнувся на оголошення: «Бажаєте стати партнером та відкрити відділення у своєму регіоні?». Питання зацікавило. Підприємець залишив заявку на сайті компанії, і через деякий час йому передзвонили та запросили на зустріч.

Так Олег дізнався, що у Нової пошти є франшиза. Тобто компанія продає право використовувати її бренд і бізнес-модель, надає юридичне та маркетингове супроводження, навчає співробітників. З підприємця витрати на оренду приміщення та ремонт, офіційне працевлаштування та зарплати для працівників, техніка і управління бізнесом.

Це був 2011 рік. На той час у Нової пошти було лише 100 відділень у найбільших містах України. Щоб швидше масштабуватися, Нова пошта запропонувала місцевим підприємцям на партнерських умовах відкривати відділення у своїх населених пунктах. Одним із таких партнерів і став Олег Скорейко.

«У моєму рідному місті Кіцмані відділень Нової Пошти ще не було. Тож я вдарив по руках і поїхав у Полтаву на навчання майбутніх франчайзі, згадує підприємець. У мене було приміщення та свій автомобіль, лишалося виконати всі вимоги компанії: поставити решітки на вікна та навісні замки, сейф, стіл для перевірки товарів, комп'ютер та розпочати роботу. Спочатку працював разом із другом і братом. Доводилось бути і водієм, і оператором, і вантажником. Згодом узяв на роботу ще двох працівників обов'язково з офіційним оформленням, бо це жорстка вимога Нової пошти».

Як залучав великих клієнтів

Населення Кіцмані лише 7000 людей, а Нова пошта на той час ще не була настільки відомою, як зараз. Тож перший час клієнтів було небагато. Інколи Олегу доводилося везти з Чернівців лише кілька посилок.

«Перший час було важко. Бувало, що цілий місяць працюєш, а виявляється, що заробив лише 700 гривень», згадує він.

Його магазин з одягом швидко прогорів і закрився, тож на Нову пошту була вся надія. Щоб бізнес розвивався, треба було активно залучати нових клієнтів. Бажано великих та постійних. Підприємець дізнався: в його місті є фірма, що займається бруківкою, інша возить запчастини з Англії, третя доставляє вантажі з Європи і потім розсилає їх по всій країні. Олег зрозумів: це потенційні клієнти, лишається лише надати їм вигідні умови.

«Я пропонував їм різні бонуси: наприклад, робив безкоштовне пакування, і навіть сам забирав їхні вантажі прямо від їхнього складу, аби тільки вони стали моїми клієнтами, згадує Олег Скорейко. Врешті це спрацювало. Хоча головною перевагою переходу на Нову пошту для них стала велика мережа відділень. Конкуренти мали представництва тільки у великих містах, а Нова пошта активно відкривала відділення у невеликих містечках та селищах. Для них це було зручно».

Перше відділення Нової пошти, яке підприємець відкрив у рідному місті, окупилося приблизно за рік. Вже наступного року Скорейко відкрив друге відділення у сусідньому селищі. Далі бізнес постійно ріс, а прибуток він інвестував у розвиток.

«У компанії серйозні стандарти роботи для франчайзі, говорить він. Усе прописано до деталей і щодо пакування, і обслуговування клієнтів. Дуже серйозні вимоги щодо оформлення фасаду, безпеки, менеджменту, маркетингу та обладнання приміщень, адже для клієнтів це все Нова пошта. Але компанія теж іде назустріч. В усіх партнерів є прямий контакт зі своїм територіальним менеджером, і навіть з директором усієї франчайзингової мережі. А двічі на рік усі партнери зустрічаються і обговорюють свою роботу. Якщо у нас є якісь побажання чи ідеї, в компанії дослухаються».

Чотирьох автівок вже замало

Зароблене Олег Скорейко постійно інвестує у розвиток бізнесу. Він купив вже чотири машини: три вантажівки та одну легкову. Лише у транспорт він інвестував 60-70 тисяч доларів, найближчим часом планує докупити ще одну автівку. Але переконаний: воно того варте. «Кожні 2-3 роки роблю у приміщеннях ремонт і постійно докуповую обладнання. Усі мої співробітники працюють офіційно, тож я створив у своєму районі нові робочі місця та плачу податки». Минулого року Олег сплатив до місцевого бюджету близько 1 млн гривень податків.

Як за франчайзі, за ним закріплений Кіцманський район. Підприємець охопив відділеннями вже майже усі населені пункти району: без Нової пошти лишається тільки три найменших села, у яких живуть по 150-200 людей.

Окрім бізнесу, у Олега є й заняття «для душі». Він розвиває спорт у рідному районі. У лютому навіть став президентом місцевого футбольного клубу, за який колись грав. «Я фінансово допомагаю і кікбоксерам, і баскетболістам, і футболістам. Дарував їм професійний одяг, спонсорував поїздки на змагання та купував спортивний інвентар. Хочемо заявити наших юних гравців на участь у чемпіонатах області, а то й на чемпіонат України», говорить він.

Підприємець не проти охопити ще один район, щоб відкрити ще більше відділень та розвивати місцеву інфраструктуру. Наразі у планах відкривати відділення у тих населених пунктах, де має лише невеликі точки видачі. А у деяких містечках відкривати вже друге та третє відділення. Адже кількість охочих скористатися послугами Нової пошти, як і обсяги відправлених посилок постійно зростають.