МТС впроваджує хмарні технології для телемедицини

09:30, 29 травня 2014

Oператор "МТС-Україна" має намір впровадити хмарні технології і телеметрію в національну телемедичну мережу для підвищення доступності спеціалізованої медичної допомоги в усіх регіонах.

Про це агентству "Українські новини" повідомила прес-служба оператора.

"На сьогоднішній день до телемедичної мережі підключено близько 40 медичних установ різного рівня, включаючи провідні медичні центри країни, такі як Національний інститут серцево -судинної хірургії ім. Н.М. Амосова, Інститут педіатрії, акушерства та гінекології, Інститут нейрохірургії, дитяча спеціалізована лікарня ОХМАТДИТ, а також обласні, міські та районні лікарні", - зазначили в "МТС-Україна".

Лікарі підключених клінік використовують телекомунікаційні технології та послуги передачі даних для надання своєчасної та якісної медичної допомоги жителям усіх регіонів України, а також для спілкування медиків з будь-якого регіону прямо з робочого місця, що істотно інтенсифікує процес медичних консультацій, підвищення кваліфікації та обміну досвідом.

В компанії планують розбудовувати телемедичну мережу, приєднуючи до неї нові медичні установи, а також підключивши хмарні технології для підвищення доступності спеціалізованої медичної допомоги в усіх регіонах.

Також в "МТС-Україна" мають намір впровадити застосування систем дистанційного моніторингу для віддаленого спостереження за медичними показниками пацієнтів: мобільні кардіографи, браслети для контролю основних життєвих функцій - серцебиття, тиску, температури.

Зараз компанія проводить роботи з підключення Дніпропетровської обласної лікарні імені Мечникова до телемедичної мережі, а також розпочинає роботи зі створення внутрішньої інфраструктури телемедичних кабінетів для віддалених консультацій.

Для створення телемедичної мережі МТС будує дротову мережу, за допомогою якої надається послуга передачі даних, медичні установи також забезпечуються необхідним устаткуванням для організації відеоконференцій, спеціальним програмним забезпеченням для передачі медичних даних, комп'ютерною технікою.

Особлива увага приділяється питанню захищеності каналів мережі.

Як повідомляло агентство, у 2009 р. "МТС-Україна" розпочала реалізацію проекту "Мобільна медицина", спрямованого на розвиток медицини в Україні шляхом будівництва телемедичної мережі та її використання для передачі даних між учасниками проекту.