Міністерство охорони здоров'я розраховує на викорінення корупційної складової в тендерних закупівлях 2014 року. Раніше вона сягала 30-40% від обсягу закупівель.
Про це у середу, 30 квітня, заявив міністр охорони здоров'я Олег Мусій під час "круглого столу".
За словами чиновника, міністерство ініціюватиме перехід на довгострокові контракти з фармвиробниками, а також законодавче врегулювання питань використання механізму донації.
"Цей механізм в тендерних закупівлях не описаний. Я хотів би почути від ваших юристів, яким чином механізм донації можна буде використовувати", - звернувся міністр до представників фармацевтичних компаній.
Мусій припустив, що "тендер повинен виграти той, хто дасть донації".
У той ж час представники фармкомпаній зазначили, що механізм донації часто використовується у відповідь на відповідні запити медустанов. При цьому раніше міністерство відмовилося направляти офіційні прохання про гуманітарну допомогу.
У свою чергу, представники громадської організації "Пацієнти України" ініціювали підписання звернення до фармкомпаніям із закликом вийти на торги з цінами 2014 року, передбачити механізм донації і можливість безкоштовної поставки лікарських засобів.
Згідно з інформацією МОЗ, тендери на закупівлю ліків по всіх держпрограмах будуть оголошені до кінця травня.
При цьому відомство розраховує використовувати у процедурах закупівлі механізми контролю, які дозволять усунути з тендерів дистриб'юторів, які використовують корупційні схеми, що дозволить знизити ціни на 30-40%.
Як повідомляв ZAXID.NET, Антимонопольний комітет України раніше заявив, що перевірить ринки роздрібної торгівлі лікарськими засобами.