Після трирічних реставраційних робіт відкрив свої двері для відвідувачів Музей Родена у Парижі. Ремонт і реставрація коштувала €16 млн, 49% від яких надала держава в особі міністерства культури і масових комунікацій (оскільки авторські права на свою спадщину Роден ще за життя передав державі), а 51% фондував власне сам музей, за підтримки благодійного фонду Iris & B. Gerald Cantor, повідомляє «Музейний простір».
До слова, цей музей є єдиним французьким музеєм, що перебуває на повному самоутриманні.
Необхідність проведення ремонту назрівала роками, адже від 1919 року будівля не знала реставрації, а найбільш пошкодженими були дерев`яні перекриття та паркетна підлога, стерта мільйонами ніг відвідувачів. Відтак майстри змінили не тільки паркет і проводку, а й оформлення 18 залів музею. Ідея реконструкції заключалась не в тому, щоб відновити палац XVIII ст., а повернути його до «роденівського» стану. Білі стіни пофарбували у сірий і сіро-зелений колір, бо, на думку архітектора Домініка Брара, на білому фоні мармур «зникав». Також в музеї змінили меблі.
Що стосується освітлення, то в експозиції використовується природне денне світло, що ллється з величезних вікон.
Штучне освітлення базується на технології світлодіодів, яка наближена до денного світла. Інтенсивність і світлова температура освітлення змінюються в залежності від того, чи є сонце на вулиці, який час доби і пора року.
У 18 залах музею тепер представлено близько 600 скульптур. На першому поверсі вони розміщені в хронологічній послідовності, на другому - увага приділена технічній і естетичній стороні творчості Родена.
Під час реставрації будівлі також відреставрували 80 гіпсових і терракотових скульптур Родена, 50 картин і понад сотню робіт, предметів інтер`єру з приватної колекції.
Музей Родена - один з десяти найбільш відвідуваних музеїв Франції, поріг якого щороку переступає близько 700 тис. відвідувачів. А в звязку зі зміною експозиції адміністрація музею очікує збільшення відвідувачів до 800 тис. в рік.
Нагадаємо, що музей Родена, разом із іншими паризькими музеями, був зачинений для відвідувачів через жалобу. Сьогодні він має відкритись для відвідувачів.