Муженко визнав, що у перші хвилі мобілізації в зону АТО відправляли недосвідчених бійців

Начальник Генштабу ЗСУ поетапно розповів, як українська армія стала однією з найбоєздатніших в Європі

17:12, 30 серпня 2015

Начальник Генерального штабу Збройних сил України (ЗСУ) Віктор Муженко заявляє, що українська армія є однією з найбоєздатніших армій Європи.

«Я абсолютно упевнений, що українська армія дійсно є однією з найбільш боєздатних армій Європи, у неї є важливий бойовий досвід. Цей досвід передається від військовослужбовця до військовослужбовця. Головне, що його набули офіцери, зусиллями яких необхідні знання і навички передаються особовому складу. Так, ми відчуваємо, м’яко кажучи, певний дискомфорт, коли військовослужбовці, що вже набули досвіду, демобілізуватимуться, а їм на зміну приходить нове поповнення. Але ми ввели нову, ефективнішу систему підготовки», – сказав Муженко в інтерв’ю газеті «Дзеркало тижня. Україна».

За його словами, «під час першої, другої, навіть третьої хвилі мобілізації ми відправляли людей в зону АТО після короткочасної підготовки, з мінімумом знань, практично необстріляних. Тепер є можливість проводити, щонайменше, півтора-двомісячну повноцінну підготовку, під час якої використовуються практика і досвід, набуті під час ведення бойових дій. Ми проводимо повноцінне бойове злагодження військових частин, чого раніше не було. І не лише на рівні «взвод-рота», ми вийшли на рівень злагодження бойових бригад, проводимо бригадні тактичні навчання. Крім того, підвищилася ефективність управління військами, навіть незважаючи на досі ще існуючі проблеми із засобами зв’язку. Але вони будуть вирішені в найближчій перспективі».

На питання щодо нестачі у ЗСУ кваліфікованих військових фахівців, Муженко заявив, що «в ідеалі, ядро Збройних Сил дійсно мають складати професіонали. Тобто військовослужбовці, які мають бойовий досвід, на серйозному рівні володіють необхідними знаннями і навичками. Питання в тому, наскільки держава здатна сьогодні утримувати збройні сили, побудовані за таким принципом».

За словами начальника Генштабу, «контрактникам потрібен відповідний соціальний пакет, тому що нинішній не зовсім їх влаштовує. Це, очевидно, і пояснює, чому більшість людей після проходження року служби за мобілізацією не мають наміру залишатися у ЗСУ. Тому ми і хочемо ввести систему короткострокових контрактів, що дасть можливість пропонувати людям продовжувати службу під певні соціальні гарантії держави і тримати в рядах ЗСУ дійсно підготовлених бійців».

Раніше директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак заявив, що українська армія не готова до безконтактної війни з застосуванням засобів авіації. Він наголосив, що Україна і далі наповнює свою армію, головним чином, людським ресурсом.