Музика найдовшого дня

10 подій Свята музики, які не варто пропустити

16:35, 20 червня 2018

У четвер, 21 червня, з 10:00 до 22:00 год у Львові вшосте пройде свято музики.

Свято музики (Fete de la Musique) – це ініціатива, яка стартувала у Парижі 1982 року, і наразі охоплює понад 120 країн і 700 міст світу. Щороку 21 червня, у день літнього сонцестояння, професійні музиканти та аматори музикують на вулицях своїх міст.

Вже третій рік поспіль Свято музики у Львові підтримує Львівська міська рада, а Львів присутній на французькій всесвітній мапі міст-учасників Fete de la Musique. Досі Львів залишається єдиним українським містом, офіційно затвердженим «Fete de la Musique», як учасник свята.

За роки його проведення до свята доєднались близько 50 локацій та кілька сотень музичних виконавців.

Всі виступи – безкоштовні для глядачів та неприбуткові для організаторів і виконавців. Ідея свята – вільне поширення музики та самовираження музикантів у просторі міста. Тож програма формується «знизу» – організатори збирають заявки на сайті від гуртів, виконавців, локацій (музеїв, галерей, кав’ярень, магазинів, офісів, готелів, бібліотек чи навіть приватних двориків) та волонтерів.

За ці роки на Святі музики у Львові брали участь Сашко Положинський (Тартак), Женя Галич (О.Torvald), «Антитіла», Drumтиатр, «Гич Оркестр», «Бурдон» та інші відомі виконавці.

До свята долучились і львівські музеї. Музей Івана Труша, Львівський національний музей імені Андрея Шептицького, музей Українського мистецтва ХХ ст. імені Андрея Шептицького також прийматимуть у себе музикантів та їх слухачів.

З десятків концертів у різноманітних локаціях ми обрали 10 тих, які обов’язково відвідаємо. Проте це зовсім не значить, що інші події свята не варті уваги. Подивитись повний перелік учасників та локацій можна на офіційному сайті Свята музики у Львові.

10 подій Свята музики, які неможливо пропустити

Kings & Beggars, 14:00, Вірменський дворик

Kings & Beggars - ансамбль, що виконує середньовічну музику Європи від XII до XVI століття, використовуючи старовинні інструменти та давні мови.

Свято поезії та музики від Форуму видавців, 15:00, САД арт двір (двір книгарні «Книжковий Лев»

Це буде поетичний марафон від наймузичніших поетів м. Львова. У проекті візьмуть участь Ростислав Кузик, Павло Щепан, Володимир Кауфман, Роман Коржик, Галина Крук, Гаська Шиян, Остап Сливинський

Петро Сказків, 16:00, Місце виступу уточнюється

Петро Сказків - цимбаліст з Ворохти, фіналіст талант-шоу «Україна має талант» (2017). «Я граю з трьох років, а зараз мені 27. Зараз я ще вчуся. У мене є вчитель, який вчить мене гуцульській музиці 1500-1600-х років. Вона дуже мелодійна, її неможливо грати по нотах, а треба тільки відчувати. Мені це давалося нелегко, але потрохи виходило», - розповідає музикант. Крім того він виконує на цимбалах власні композиції.

ЯгОди, 16:00, Фацет

«ЯгОди» - молодий, український музичний етно-гурт, створений у червнi 2016 року. Лідер гурту, Зоряна Дибовська - актриса Львiвського академiчного театру iм. Лесi Українки. Гурт використовує укpaїнськi автентичнi та народнi балканськi пiснi в автентичнiй манерi. Четверо молодих акторок, якi володiють майстернiстю голосових та акторських iмпровiзацiй, намагаються не просто переживати виконуючи пiснi, a й творити цiле театральне дiйство.

Олесь Дейнека. Хендпан, 18:00, Вірменський дворик

Хендпан - перкусійні мелодійний інструмент, який представляє собою півсферу зі сталі, на внутрішньої поверхні якої розташовані тональні поля. Інструмент народився у 2000 році у Швейцарії. До 2007 інструмент виготовлявся тільки двома людми, але з часом став популярним. Олесь Дейнека грає на хендпен декілька років. До досвідченого перкусиста натхнення грати саме на цьому інструменті прийшло під час місячного перебування на екофермі у Бельгії.

Torban, 18:00, проїзд Крива Липа

Torban названий на честь «панської бандури». Це неймовірної краси струнно-щипковий інструмент, родич лютні, котрий був популярний серед шляхти у 18-20 ст.

Кожен учасник гурту володіє щонайменше двома інструментами, котрі створюють багате звучання.

Lemko Bluegrass Band, 18:00, Меделін

Гурт «Lemko Bluegrass Band» чи не єдиний в Україні грає лемківські, гуцульські та галицькі пісні у стилі американського кантрі, зокрема в напрямку блюграс. Львівські музиканти зібралися разом у гурт «Lemko Bluegrass Band», або просто LBB, майже три роки тому. Кожен з них до того займався фольковою музикою, але згодом надумали її осучаснити. Так народилося унікальне поєднання: лемківські і гуцульські пісні з музикою кантрі. Блюграс – це гілка кантрі, корені якої сягають в ірландський, шотландський та англійський традиційний мелос. У блюграсі використовують лише акустичні неелектронні інструменти. Львівські музиканти додали бузукі, банджо та скрипку-трубу.

Wszystko, 19:00, Під арками Палацу Мистецтв

Гурт Wszystko - кавер-бенд, який займається пропагандою саме української музики. В репертуарі гурту можна почути пісні від Білоножко, Миколайчука та Зіброва до «Бумбоксу», «Другої ріки» та «Океану Ельзи».

Маріанна Клочко, 20:00, Prostir Lviv

Мар’яна Клочко – музикантка та художниця. Поєднує поетику життя через звук і лінію. музикою займається не так давно, але достатньо довго, щоб здобуте своє коло відданих слухачів. Окрім концертів пісні Мар’яни Клочко можна почути у фільмі Марини Сепанської «Стрімголов».

Наш сад, Вулиця Леся Курбаса, 22:00

Театрально-медійне дійство, присвячене 30-му сезону Львівського академічного театру імені Леся Курбаса. Історія театру оживе на його фасаді. Найяскравіші моменти з минулих вистав, ключові візуальні образи і музичні теми, знакові монологи поєднаються в єдину розповідь про ядро з якого проростає наш Сад, наш Дім - Театр імені Леся Курбаса. Авторами є художник - Володимир Стецькович, музичний режисер - Олесь Коваль, актори та актриси театру.