Зростання дефіциту Пенсійного фонду навіть після пенсійної реформи викличе питання у Міжнародного валютного фонду до України. Таку думку висловив керівник аналітичного департаменту інвестиційної компанії Concorde Capital Олександр Паращій.
"Пенсійний дефіцит - це результат передвиборного популізму, тому тут важко очікувати поблажливого ставлення з боку МВФ", - цитує експерта ZN.UA.
За словами Паращія, МВФ йде на поступки для держав-позичальників при стимулюванні їх до вирішення структурних проблем у тому випадку, коли кардинальне вирішення зазначених проблем загрожує погіршенням ситуації.
"Це ситуація Греції та інших країн ЄС - вони скорочують державні витрати, але проблема залишається. У випадку України ми маємо просто небажання політиків ризикувати електоральними рейтингами. Підвищення в т.ч. тарифів, звичайно, зменшить споживчу спроможність населення, але за умови програми житлових субсидій найбідніші верстви населення отримають підтримку", - додав представник Concorde Capital.
Як повідомили раніше в МВФ, делегація Фонду планує відвідати Україну 29 січня.
Перший вiце-прем’єр Сергiй Арбузов повiдомив, що Київ має намiр домагатися вiдкриття нової програми фiнансової спiвпрацi з МВФ.