МВФ може не дати кредит Україні через нардепа зі Львова В’язівського?

16:06, 31 жовтня 2008

“Я вбачаю великий позитив в тому, що парламент у 240 голосів підтримав пропозицію “Нашої України” вилучити з антикризового законопроекту норму, яка на два роки відтерміновувала підвищення мінімальної зарплати до рівня прожиткового мінімуму. Таким чином ми відстояли збереження затверджених соціальних стандартів і не допустили їх зниження. Це особливо важливо в час фінансово-економічної кризи, від якої, в першу чергу, потерпають найбільш незахищені верстви населення”. Про це сьогодні, 31 жовтня, заявив народний депутат України, секретар парламентського Комітету з питань соціальної політики та праці Володимир В’язівський, - повідомляє прес-служба НСНУ.

Як відомо, парламент у 240 голосів підтримав пропозицію народних депутатів-“нашоукраїнців” Жебрівського і В’язівського вилучити з антикризового законопроекту положення про запровадження до 2011 року мораторію на підвищення мінімальної заробітної плати до рівня прожиткового мінімуму.

Як зазначив В’язівський, “мінімальна зарплата на рівні прожиткового мінімуму - це та обов’язкова соціальна гарантія, яку ми повинні надати людям відповідно до Конституції, люди потребують такої гарантії особливо в умовах кризи”.

На переконання секретаря профільного Комітету, “затягування пасків в час кризи не повинно стосуватися соціальних виплат, а повинно проводитися там, де відбувається неефективне використання бюджетних коштів”. Зокрема, депутат зауважив, що “високопосадовцям і керівникам державних підприємств потрібно відмовитись від дорогих службових автомобілів, від пільг і матеріальних привілеїв”.

Довiдка ZAXID.NET

Верховна Рада вилучила норму антикризового закон про замороження приведення мінімальної зарплати до прожиткового мінімуму до 2011 року.

Тим часом пропонувалося в законі "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення мінімальної заробітної плати на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб" слова і цифри "з 1 січня 2009 року" замінити словами і цифрами "з 1 січня 2011 року".

Проти вилучення цієї норми виступав і представник Секретаріату Президента Олександр Шлапак, наголошуючи, що підприємства не витримають такого навантаження.

"Давайте припинимо обдурювати людей. Я хочу нагадати, що в прикінцевих положеннях, що і мінімальна зарплата, і прожитковий мінімум будуть збільшуватися на рівень інфляції, а уряд у випадку можливості, буде вносити невідкладні акти про підвищення цих показників. Все інше - від лукавого", - заявив Шлапак.

Натомість В'ячеслав Кириленко закликав не вирішувати банківську кризу за рахунок людей. "Кошти на ці потреби знайдуться, якщо ми переглянемо видатки і на інші неефективні бюджетні видатки", - заявив він.

Адам Мартинюк нагадав статтю Конституції, що прийнятті законів соціальні права людей не звужуються.

Автор проекту запропонував натомість скасувати пільги і витрати для депутатів уряду і президента, щоб отримати необхідні кошти.

Натомість голова Верховної ради Арсеній Яценюк попередив, що усунення цієї норми може негативно вплинути на шанси України отримати кредит МВФ.

"Якщо зараз ви скасуєте норму, про яку ідеться, - узгодження темпів росту зарплати з реальним ростом економіки, то 16,5 мільярдів буде видано, але не Україні", - наголосив Яценюк.