Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні погіршила прогноз падіння валового внутрішнього продукту (ВВП) у 2015 році з 5,5 % до 9 %.
Про це йдеться в заяві голови місії Миколи Георгієва, опублікованому прес-службою МВФ, пише «Укрінформ»
«Місія переглянула прогноз зростання в 2015 році у бік зниження до 9% і прогнозує інфляцію на кінець року в розмірі 46%. Інфляція в основному була обумовлена разовими наскрізними наслідками великої девальвації валютного курсу в лютому, а також необхідним підвищенням цін на енергоносії», - зазначив Георгієв.
Нагадаємо, в НБУ заявляли, що очікують падіння ВВП України на 9% до кінця 2015 року, а також очікують інфляцію на рівні 45%.
На думку голови місії, незважаючи на погіршення прогнозів виконання бюджету в перші місяці 2015 року було кращим за очікуване, почасти через дію тимчасових факторів.
«Влада країни визнає, що рішуче впровадження економічних реформ є невід’ємною умовою для закріплення фінансової стабільності та відновлення надійного і сталого економічного зростання. Вона налаштована забезпечити подальшу фіскальну консолідацію та просування реформ в енергетичному секторі, у т.ч. подальше корегування тарифів на енергоносії, спрямоване на ліквідацію істотних збитків НАК Нафтогаз, зменшення енергоспоживання та сприяння енергетичній незалежності держави. Вона також здійснює подальші кроки в напрямку оздоровлення банківської системи і поліпшення бізнес-середовища для підвищення виробничого потенціалу економіки», - заявив він.
Ніколай Георгієв також переконаний, що уряд заверщить триваючу реструктуризацію боргу відповідно до цілей програми і це стане запорукою для продовження фінансування програми у повному обсязі.
«Фінансова підтримка зусиль, яких докладає Україна для впровадження реформ, з боку офіційних і приватних кредиторів є життєво важливим фактором для успіху програми», - наголосив голова місії МВФ.
Як зазначено у прес-релізі МВФ, огляди, висловлені у таких заявах, є позицією експертів МВФ і не обов’язково відображають погляди Ради Директорів МВФ. Спираючись на попередні висновки, експерти МВФ готують звіт, що підлягає ухваленню керівництвом Фонду, який подається на обговорення та прийняття рішення Радою Директорів МВФ.
Як відомо, міністр фінансів України Наталія Яресько вважає, що нижню точку кризи вже вдалось пройти.