Міжнародний валютний фонд прогнозує зниження реального ВВП в Україні на 5%, тимчасове зростання інфляції і значне збільшення державного боргу в 2014 році. Втім, у середньостроковій перспективі (до 2016 року) українська економіка поступово зростатиме.
Про це йдеться в документі, оприлюдненому Фондом після засідання виконавчої ради МВФ, повідомляє ЛІГАБізнесінформ.
"У нинішній складній обстановці реальний ВВП, як очікується, скоротиться на 5% в 2014 році на тлі слабкого інвестора і низької довіри споживача. Інфляція, за прогнозами, матиме тимчасовий стрибок у відповідь на зниження обмінного курсу, а також підвищення тарифів на газ і опалення, досягнувши 16% до кінця 2014 року", - наголошується в документі.
Одночасно дефіцит поточного рахунку "має впасти приблизно до 4,5% ВВП", а валові міжнародні резерви "за рахунок поповнень міжнародної допомоги" стабілізуються на рівні близько 2,5 місяців покриття імпорту.
"Девальвація валюти та державні запозичення (щоб допомогти фінансувати все ще глибокий дефіцит державного бюджету), як очікується, збільшать державний борг до 57% від ВВП і зовнішній борг до рівня трохи нижче 100% від ВВП", - прогнозують в МВФ.
Водночас зазначається, що "економічні перспективи України покращаться в середньостроковій перспективі". Реальне зростання ВВП, як очікується, відновиться до 2% у 2015 році, піднявшись до 4-4,5% в середньостроковій перспективі.
Рівень безробіття, за прогнозами МВФ, буде поступово знижуватися з 8,5% в 2014 році до 7,5 % в 2016 році.
Спираючись на відновлення конкурентоспроможності, експорт, за прогнозами, зросте більш ніж на 6% в рік протягом 2015-2016 років. До кінця 2016 року інфляція впаде до приблизно 6% і НБУ зможе збільшити свої міжнародні резерви для покриття майже 4 місяців імпорту.
Як повідомляв ZAXID.NET, 30 квітня МВФ схвалив виділення Україні кредиту на суму понад $17 млрд, з яких $3,2 млрд Київ отримає негайно.