МВФ вимагає якнайшвидшого відкриття ринку землі в Україні

11:14, 28 квітня 2017

Міжнародний валютний фонд очікує від України якнайшвидшого відкриття ринку землі як державної, так і приватної власності. Про це заявив постійний представник МВФ в Україні Жером Ваше, передає УНІАН.

«Проведення земельної реформи призведе до додаткового зростання українського аграрного сектора, який має дуже великий потенціал... Україна має запустити ринок землі якомога швидше», – сказав він.

За словами Ваше, бажано, щоби земельний ринок в Україні запрацював вже в 2018 році. При цьому він має бути максимально прозорим та ефективним для всіх – і для сільгоспвиробників, і для селян, і для держави.

Представник Фонду підкреслив, що для відкриття ефективного земельного ринку нашій країні необхідно передбачити вигідні умови кредитування для дрібних та середніх фермерів.

«Якісна земельна реформа сприятиме залученню інвестицій в державу, зростанню економічного потенціалу України. Проте ефект від такої реформи буде видно не відразу, а в середньостроковій перспективі», – заявив він.

«Земельна реформа відкладалася вже занадто довго... Це втрачені можливості для українського агропромислового комплексу», – сказав Ваше, додавши, що Фонд не виключає можливості запровадження певних обмежень на перших етапах проведення реформи.

Як повідомлялося, продовження співпраці з МВФ передбачає реалізацію Україною низки структурних реформ, спрямованих на відновлення економіки країни.

Зокрема, меморандумом МВФ передбачається прийняття Україною закону, що регламентує обіг земель сільськогосподарського призначення, і з 2018 року – після закінчення мораторію - запуск продажу сільгоспземель.

Прийняття до кінця травня необхідного закону є структурним маяком МВФ, а готовність запустити продаж сільгоспземель міститься в листі Фонду про наміри українського керівництва.

Як повідомляв ZAXID.NET, Кабінет міністрів очікував ухвалення законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення до кінця грудня 2016 року. Замість цього Верховна Рада в кінці жовтня продовжила мораторій на продаж земель сільгосппризначення, введений в 2002 році, до 2018 року. Своїм рішенням парламент доручив своїм комітетам і профільному міністерству протягом півроку напрацювати необхідні законопроекти. Трохи пізніше кілька депутатів з коаліції внесли в Раду законопроект «Про обіг земель сільськогосподарського призначення».