Президент України Віктор Ющенко усіляко вітає продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом і в подальшому робитиме все необхідне для координації зусиль усіх органів державної влади для успішного виконання і моніторингу програми співпраці з фондом. Про це повідомив під час брифінгу перший заступник глави Секретаріату - Представник Президента України у Кабінеті Міністрів Олександр Шлапак, - поінформували ZAXID.NET у прес-службі Глави держави.
"Президентом було зроблено усе необхідне для успішного завершення робочих переговорів з місією МВФ 17 квітня. Зараз ми готуємося до Ради директорів МВФ, яка орієнтовно має пройти до середини травня, для того, щоб було прийнято рішення про поновлення роботи з Україною і виділення другого траншу позики Міжнародного валютного фонду", - заявив Олександр Шлапак.
Олександр Шлапак висловив сподівання, що таке рішення буде позитивним. Його наслідками, за прогнозом першого заступника глави Секретаріату Президента, стане надання позитивного сигналу щодо економічної ситуації в Україні. "Це необхідно як для України, так і для наших партнерів та інвесторів", - вважає Олександр Шлапак. Зокрема, питання реструктуризації заборгованостей, яке є ключовим для збереження валютної стабільності в Україні, також напряму залежить від співпраці з МВФ. Також, за його словами, від надання позики Фонду отримає вигоди український бюджет, оскільки Україна матиме можливість звертатися до інших держав з проханням надати підтримку для фінансування дефіциту бюджету, який, відповідно до домовленостей з МВФ, становить 4% (без урахування коштів на рекапіталізацію банків).
Також частина коштів МВФ піде на фінансування дефіциту бюджету напряму, що робитиметься вперше (орієнтовно 1,5 мільярда доларів).
Коментуючи умови поновлення співпраці з Фондом, О.Шлапак передав позицію Президента щодо політики рекапіталізації українських банків. Глава держави неодноразово вимагав терміново розпочати необхідні для підтримки банків процедури і внести необхідні зміни до законодавства.
"Урядом прийнято необхідну нормативну базу для того, щоб розпочати процедуру рекапіталізації (зміни до постанов, що регулюють порядок участі держави в особі Кабінету Міністрів у процедурах рекапіталізації, та затверджено постановою список банків, які підпадають під рекапіталізацію).
"Буквально з сьогоднішнього дня починаються всі робочі процедури, необхідні для того, щоб уряд міг розпочати реалізацію програм фінансового оздоровлення цих банків", - сказав Олександр Шлапак. Він повідомив, що узгоджено проект закону і найближчим часом його буде внесено до парламенту. "Президент усіляко вітає ці кроки і наполягає на якомога швидшій реалізації необхідних кроків уряду, а також звертатиметься до парламенту з проханням розглянути проект закону як невідкладний", - сказав перший заступник глави Секретаріату.
Окремо він представив аналіз 17 рішень Кабінету Міністрів від 14 квітня. "10 постанов частково реалізують домовленості з Міжнародним валютним фондом, дещо покращують ситуацію з державним бюджетом і не потребуватимуть втручання Президента України, хоча щодо цих постанов є ряд застережень як з точки зору економічної доцільності, так і з точки зору дотримання законодавства", - констатував Олександр Шлапак. При цьому він зауважив, що МВФ вимагав прийняття лише 2 постанов, що стосуються Пенсійного фонду. Олександр Шлапак також повідомив, що Президент просить уряд стосовно деяких рішень підійти більш продумано і по можливості переглянути їх з точки зору економічної обґрунтованості.