МВФ визначив чотири ключові реформи для України

18:48, 8 квітня 2017

Міжнародний валютний фонд визначив чотири ключові реформи, які можуть дати поштовх економічному зростанню в Україні. Йдеться про пенсійну, земельну, медичну та антикорупційну реформи. Про це в інтерв'ю DT.ua сказала директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен.

За її словами першою основною реформою є пенсійна реформа. «З фіскальної точки зору, вона вкрай важлива - 11% ВВП держави витрачається через Пенсійний фонд, при цьому лише половина з цих коштів покривається пенсійними внесками населення, решта фінансується бюджетом. Це величезний дисбаланс. Але пенсійна реформа необхідна не тільки заради стабілізації фіскальної системи, а й заради підвищення рівня соціальної захищеності суспільства. Майже 70% пенсіонерів в Україні живуть за межею бідності. Вони потребують захисту держави», - заявила Кахконен.

На думку Сату Кахконен, другою за важливістю є земельна реформа: вона вимагає значних трансформацій, але і сама може стати істотним поштовхом для зрушень в разі успішної реалізації. «Скасування мораторію, підготовка і відкриття земельного ринку зможуть стати поштовхом до залучення інвестицій в державу. Ця реформа дійсно може сприяти розвитку», - сказала вона.

Третя реформа, яку у Світовому банку і МВФ вважають надважливою, є реформа охорони здоров'я. «Система фінансування сфери вкрай неефективна: Україна витрачає на медицину понад 4% ВВП - значно більше, ніж будь-яка країна з схожим рівнем доходів, а якість медичних послуг залишається незадовільною», - заявила директор української філії Світового банку і додала, що це питання не тільки неефективного використання бюджетних коштів, а й опосередкованих економічних втрат - збільшення очікуваної тривалості життя на рік підвищує рівень ВВП на душу населення приблизно на 4%.

Четвертою надзвичайно важливою реформою, на переконання представників Світового банку та МВФ є антикорупційна реформа. «Складнощі з її впровадженням очевидні для всіх. І що найгірше - для приватних інвесторів», - сказала Кахконен.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен відзначила неефективність реалізації важливих для України міжнародних проектів міністерствами і відомствами. Представниця Світового банку вважає, що уряду слід звертати більше уваги на темпи та якість втілення міжнародних проектів.