Підвищення ефективного пенсійного віку є критично важливим для продовження співпраці України і Міжнародного валютного фонду. Про це заявив директор європейського департаменту МВФ Пол Томсен, повідомляє УНІАН.
За словами представника МВФ, він розуміє, що пенсії, реальний розмір яких був зменшений інфляцією в Україні, дуже низькі і є необхідність їх збільшення. Але переконаний, що це повинно відбуватися паралельно з параметричними змінами у пенсійній системі, які дозволять відновити фінансову життєздатність. «Таким чином, так, підвищення низького віку виходу на пенсію, підвищення ефективного пенсійного віку - критично важливо», - заявив Томсен.
«Це дійсно питання, щодо якого відбуваються дискусії в контексті наступного перегляду програми співпраці МВФ і України, щоб вийти на надійний план, як упоратися з цим у майбутньому. Таким чином, відповідь - так, пенсійна реформа - важлива частина наступного перегляду програми, і підвищення ефективного пенсійного віку є її частиною», - сказав Томсен.
За словами представника МВФ, пенсійна реформа була частиною програми співпраці України і Фонду від самого її початку, і кілька разів відкладалася.
«Україна має серйозні проблеми з пенсійною системою. Я думаю, що це другий за розміром дефіцит пенсійного фонду в світі. Це комплексна проблема. В Україні дуже велика кількість пенсіонерів по відношенню до кількості людей, які сплачують внески у пенсійний фонд, це співвідношення 1 до 1», - наголосив він.
Нагадаємо, раніше МВФ заявив, що Україна не може дозволити собі баритися із всеосяжною пенсійною реформою, у тому числі шляхом підвищення ефективного пенсійного віку.