МВС хоче ув’язнювати за крадіжку 1 копійки

08:40, 14 липня 2010

В Україні хочуть судити за крадіжку навіть 1 копійки. З такою ініціативою виступили вчора представники МВС. Як пояснив перший заступник голови МВС Сергій Попов, у країні в 2,5 разу зросла кількість крадіжок: «Тому разом з ГПУ ми підготували пропозицію - передбачити кримінальну відповідальність за крадіжку, незалежно від суми викраденого».

Як роз'яснили нам у відомстві, якщо ініціативу схвалена парламентом, то міліція стане порушувати справу, навіть якщо зловмисник вкрав з вашої кишені 1 копійку або запальничку. Але кара буде залежати від виду злочину. "Злодій навіть 1 копійки отримає покарання аж до 3 років тюрми. Сьогодні кишенькові злодії, відверто кажучи, задовбали. Всі ми їздимо в громадському транспорті і бачимо, яка ситуація. Але так суворо карати ми будемо лише професійних злодіїв. А ось що стосується "випадкових крадіжок", коли людина вкрала, грубо кажучи, те, що погано лежало, то тут, навпаки, плануємо збільшити суму вкраденого, після якої наступає кримінальна відповідальність, з нинішніх 88 грн 80 копійок до, припустимо, 300 грн", - Розповів нам перший заступник начальника департаменту карного розшуку МВС Сергій Редька. За словами Редьки, справи кишенькових злодіїв будуть розслідуватися за прискореною процедурою: "Затримали злодія, і протягом 10 днів (зараз - 2 місяці) матеріали передаються в прокуратуру, там складається обвинувальний висновок - і до суду", - повідомляє Сегодня.

Рядові міліціонери в цілому схвалюють ініціативу керівництва, правда, визнають, що роботи додасться. "Найчастіше кишенькові злодії тягнуть гаманці. А там може бути і 20, і 50 грн. І ми не можемо посадити злодія. А адже промишляють в основному одні й ті ж - ми їх вже всіх в обличчя знаємо. Тепер, піймавши і посадивши злодюжку навіть за крадіжку дрібниці, ми добре діло зробимо - громадянам стане легше дихати", - сказав нам один зі столичних оперативників.

Правозахисники іншої думки. "Якщо людину засудять на три роки за крадіжку двох пучків редиски, хіба це справедливо? Це дозволить міліції рапортувати про розкриття дрібних злочинів ", - упевнений правозахисник Олексій Святогор. "Якщо будуть повально порушуватимуться кримінальні справи, то збільшиться навантаження на слідчих і СІЗО, а це позначиться на якості їхньої роботи", - говорить правозахисник Едуард Багіров.

З 1 липня мінімальна сума, за крадіжку якої кримінально карані, а не штрафують, зросла з 60 грн. 50 коп. до 88 грн. 80 коп. (Стільки коштують три пляшки горілки, навушники або недорогу парасолю). Нагадаємо, влітку минулого року влада посилила покарання за крадіжку майна, ввівши кримінальну відповідальність для тих, хто вкрав на суму більше 60,5 грн. (До цього - на 907 грн. 50 коп.). Правоохоронці почали скаржитися, що завалені роботою, тому як змушені розслідувати дрібні крадіжки: наприклад, курки. У МВС кажуть, що навіть якщо злочин і доведено, то винних зазвичай карають штрафом.