Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що в Україні повністю завершився період підготовки до введення автоматичної фотовідеофіксації порушень правил дорожнього руху.
«Законодавчі і підзаконні акти вже готові. Проводимо останні технічні тести. У найближчі дні ми оголосимо про початок перехідного періоду – перші 45 днів камери фото- та відеофіксації працюватимуть в режимі інформування і попередження», – написав міністр у своєму блозі на «Українській правді».
За його словами, після перехідного періоду по всій країні введуть процедуру штрафів і покарань за порушення правил дорожнього руху, а також будуть додавати кількість камер, які будуть фіксувати порушення.
«Це трохи дискомфортно після десятиліть «вольниці» – але це єдиний шлях для скорочення кількості загибелі людей на дорогах», – наголосив Аваков.
Голова МВС також навів статистику смертності. Відповідно до неї, на дорогах України гине від 38 до 50 осіб на тиждень. Аваков зазначив, що в 2019 році загинуло 3454 людей і це більше, ніж на війні.
«Тільки силами патрульних поліцейських цю проблему не вирішити – потрібна воля суспільства і впровадження дієвих механізмів контролю», – додав міністр.
інфографіка Арсена Авакова
Зазначимо, що закон, яким вводиться автоматична фотозйомка і відеофіксація адміністративних правопорушень в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, вступив в силу ще на початку серпня 2015 року.
Документ передбачає, що адміністративну відповідальність за порушення на дорогах, зафіксовані в автоматичному режимі за допомогою технічних засобів фото- і відеозйомки, несуть юридичні та фізичні особи, за якими зареєстровано транспортний засіб. Однак саму систему відеофіксації так і не розгорнули. У МВС скаржилися на дорожнечу проекту.
Як інформував ZAXID.NET, в січні онлайн-сервіс державних послуг «Дія» запустив можливість оплати штрафу за порушення правил дорожнього руху онлайн. На сайті сервісу будуть з'являтися виписані прямо на місці зупинки штрафи, а також штрафи за правопорушення, зафіксовані в автоматичному режимі і за допомогою фотозйомки.