Мюнхенська «Баварія» здобула Суперкубок УЄФА

00:43, 31 серпня 2013

«Суперкубок УЄФА» розіграли сьогодні мюнхенська «Баварія», що виграла Лігу Чемпіонів сезону 2012/13, та лондонський «Челсі», що переміг у Лізі Європи УЄФА цього ж сезону. Основний час зустрічі закінчився за рахунку 2:2, тож переможець визначився у серії післяматчевих пенальті, де за рахунку 5:4 «Баварія» перемогла «Челсі». Матч відбувся на «Еден Арені» в Празі (Чеська Республіка).

«Челсі» відкрив рахунок вже на 8-й хвилині матчу. Фернадо Торес засмутив німців точним ударом після вибухової контратаки аристократів. Після голу лондонці «сіли» на свою половину поля, а «Баварія» розпочала активний пресинг.

На 29-й хвилині Франк Рібері в своєму фірмовому стилі змістився з флангу в центр і пробив по воротах. М’яч просвистів біля стійки воріт Петера Чеха. Аристократи відповіли ударом нападника Фернандо Тореса, що прийняв та обробив хорошу передачу у штрафному майданчику суперника,але пробив вище воріт. Команди грали фактично без центру поля на великих швидкостях.

Команда Жозе Моуріньйо впевнено оборонялася та не забувала вибігати у швидкі контратаки, що завершувалися неприємними ударами та стандартами біля воріт «Баварії». Під кінець тайму команди багато фолили, а аристократи закінчили тайм обороняючись.

Підопічні Хосепа Гвардіоли забили гол на початку другого тайму. Невтомний Франк Рібері потужним дальнім ударом зробив рахунок 1:1. Для обох команд все почалося зпочатку, але активніше почали діяти мюнхенці. Захисники «Челсі» з великими труднощами справлялись з реактивними футболістами «Баварії». Зокрема, зіркові півзахисники Франк Рібері, Ар’єн Робен та Томас Мюллер постійно створювали гострі моменти біля воріт «Челсі».

На 64-й хвилині захисник мюнхенців Данте послизнувся і подарував м’яч супернику у своєму штрафному майданчику, але виручив воротар «Баварії» Мануель Ноєр. Він дивом в падінні перешкодив футболісту «Челсі» бразильському півзахиснику Оскару забити гол. На добиванні був ветеран аристократів півзахисник Френк Лампард, але пробив вище.

На 85-й хвилині «Челсі» залишився в десятьох. Бразильський хавбек Рамірес, в центрі поля збив нападника Маріо Манджукіча за що і отримав другу жовту та покинув поле.

Основний час завершився за нічийного рахунку 1:1 тож, команди продовжили футбол в овертаймах. У третьому таймі «Баварія» знову взялася пресингувати аристократів і, несподівано, пропустила зовсім необов’язковий гол. Півзахисник Еден Азар, як на тренуванні – з лівого флангу забіг в штрафний майданчик «Баварії» і точним ударом вивів «Челсі» вперед 2:1. Захист мюнхенців та воротар наче й не сподівались на таку зухвалість хавбека і не змогли завадити взяттю воріт.

«Баварія» кинулась в атаку. Численні небезпечні моменти посипалися на ворота «Челсі». Кілька разів поспіль воротар лондонців відбивав потужні удари мюнхенців. «Баварія» мала безліч моментів, щоб зрівняти рахунок і лише на останній хвилині екстра-тайму півзахисник Хаві Мартінес врятував «Баварію» 2:2.

У серії післяматчевих пенальті влучніше били німці. У мюнхенців забили Алба, Тоні Кроос, Лам, Франк Рібері та Шакірі, а з лондонців лише Давід Луіс, Оскар, Лемпард та Ешлі Коул. Промах Лукаку вартував «Челсі» перемоги.

Нагадаємо, що 30 серпня відбулось жеребкування групового етапу Ліги Європи. «Чорноморець», «Динамо», та «Дніпро» отримали суперників.

Додамо, що 29 серпня відбулося жеребкування Ліги Чемпіонів. Єдиний представник України у цьому турнірі донецький «Шахтар», зіграє в групі з британським «Манчестер Юнайтед», німецьким «Баєром» та іспанським «Реал Сосьєдадом».

Нагадаємо, що харківський «Металіст» виключили з розіграшу Ліги Європи сезону 2013/14. Приводом послужив вердикт Спортивного арбітражного суду в Лозанні про те, що матч української Прем'єр-ліги сезону 2007/08 «Металіст» – «Карпати» визнали договірним.