На сьогодні, фактично менше ніж за рік, ми виконали близько 80-85% законодавчої роботи, необхідної для скасування ЄС візового режиму для українських громадян. Про це заявили у Міністерстві закордонних справ України.
В МЗС стверджують, що запровадження безвізового режиму з Євросоюзом є одним із трьох найбільш актуальних завдань у контексті євроінтеграції України поряд із підписанням угоди про асоціацію та створенням зони вільної торгівлі.
"У сфері скасування візового режиму з ЄС на сьогодні ми працюємо на основі Плану дій щодо лібералізації візового режиму, який ми отримали в листопаді минулого року", - повідомили у прес-служба МЗС.
У МЗС нагадали, що документ містить перелік конкретних критеріїв ЄС за чотирма блоками: безпека документів, зокрема біометрія; протидія нелегальній міграції, зокрема реадмісія; забезпечення громадського порядку та безпеки, а також основоположних прав і свобод людини. Виконання цього документа, за інформацією відомства, здійснюється у дві фази - законодавча та практичне виконання оновленого законодавства.
У прес-службі зазначили, що Україна приєдналася до чотирьох міжнародних конвенцій, ухвалила 11 законів, ухвалила шість стратегічних та концептуальних документів у відповідних галузях, держпрограми та плани заходів. Крім того, утворено Державну міграційну службу та Держслужбу з питань захисту персональних даних.
Серед завдань, що залишилися, - забезпечити правове регулювання введення біометричних документів для виїзду за кордон, законодавчо врегулювати координацію боротьби з корупцією в Україні, врегулювати в правовому полі заходи з протидії дискримінації, юридично врегулювати співпрацю з Євроюстом та завершити переговори про оперативну співпрацю з Європолом.
"Наразі Єврокомісія на основі наданого нами матеріалу завершує підготовку другої оцінки прогресу, досягнутого Україною у виконанні плану дій. Ми очікуємо, що її буде офіційно передано вже найближчим часом. За нашими даними, ця оцінка матиме збалансований позитивний характер, міститиме конкретні рекомендації щодо завдань, виконання яких дозволить ще цього року перейти до другої та останньої фази виконання плану дій", - повідомляє прес-служба МЗС.
Міністерство розраховує, що до середини першого півріччя 2012 року законодавчу фазу плану буде повністю виконано.