МЗС не вважає справу Луценка визначальною на шляху євроінтеграції

22:33, 3 квітня 2013

Міністерство закордонних справ не вважає рішення Вищого спеціалізованого суду із розгляду цивільних і кримінальних справ у справі Юрія Луценка визначальною в зобов'язаннях України для підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Про це сказав виконуючий обов'язки директора департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ Євген Перебийніс.

"А які тут можуть бути прогнози? Там набагато більше завдань, які було поставлено перед Україною, і які Україна сама перед собою поставила, зокрема в справі дій уряду, і ці завдання виконуються", - цитують посадовця Українській новини.

При цьому Перебийніс наголосив, що Україна успішно виконує необхідні кроки для приведення законодавства з нормами ЄС і виконує поставлені умови.

3 квітня 2013 року Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ залишив у силі вирок Печерського райсуду Києва, підтверджений рішенням Апеляційного суду екс-керівнику МВС Юрію Луценку - чотири роки позбавлення волі за вчинення посадових злочинів і трохи зменшив суму, яку за цивільним позовом Луценко зобов'язаний виплатити МВС.

Захист екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка звернеться до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), оскільки всі українські судові інстанції за обвинуваченням екс-глави МВС у посадових злочинах уже пройдено.

Нагадаємо, ЄС сподівається на виконання Україною умов щодо асоціації до початку травня.

Після саміту «Україна-ЄС» 25 лютого Президент Віктор Янукович пообіцяв, що Україна докладе максимум зусиль для того, щоб виконати умови для підписання угоди про асоціацію з ЄС.

Згідно з висновками Ради ЄС у грудні 2012 року, Україні для того, щоб стало можливим підписання угоди про асоціацію, необхідно виконати 3 вимоги: усунути вибіркове правосуддя, ліквідувати недоліки виборів Верховної Ради і провести низку реформ.