МЗС Німеччини назвало вчинок нардепа Гончаренка неприйнятним

У німецькому МЗС вважають абсолютно неприйнятними дії Олексія Гончаренка біля посольства ФРН у Києві

12:16, 9 лютого 2017

Міністерство закордонних справ Німеччини назвало абсолютно неприйнятною поведінкою дії народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Олексія Гончаренка 8 лютого у Києві, коли той зробив німецькомовний напис «Nein» («Ні») на фрагменті Берлінського муру біля посольства ФРН. Про це повідомляє агенція RBB|24.

Як зазначив речник міністерства закордонних справ Німеччини Мартін Шефер, співробітники посольства намагалися зупинити українського парламентаря, але не змогли, оскільки Олексій Гончаренко заявляв про свою недоторканність.

Дипломат розкритикував вчинок народного депутата від президентської фракції: «Ми переконані у тому, що це абсолютно неприйнятна поведінка».

Мартін Шефер також заявив, що поділяє думку посла Німеччини в Україні Ернста Райхеля про те, що вибори на Донбасі «повинні та мусять відбутись» після виконання усіх пунктів Мінських угод.

Він зазначив, що позиція уряду Німеччини з цього питання не є новою, утім додав, що не робитиме на рівні уряду заяв щодо того, чи присутні регулярні російські війська на суверенній території України, нині підконтрольній сепаратистам.

Нагадаємо, депутат Верховної Ради, представник президентської фракції БПП Олексій Гончаренко розмалював фрагмент Берлінського муру біля будівлі Посольства Німеччини в Києві. Він пояснив свій вчинок тим, що розмалював мур на знак протесту проти висловлювань посла Німеччини в Україні Ернста Райхеля про можливіть виборів на частині окупованого Донбасу навіть за присутності російських військ.

До вступу до президентської партії Олексій Гончаренко дев’ять років був членом «Партії Регіонів». У 2012-му році під час виборів до Верховної Ради він став офіційним кандидатом від цієї сили у 133-му виборчому окрузі, однак посів друге місце, поступившись одіозному Ігорю Маркову.

Політична кар’єра Олексія Гончаренка супроводжувалась гучними політичними заявами проросійського змісту. Наприклад, він проводив активну кампанію проти дубляжу іноземних фільмів українською мовою, використовував георгіївську стрічку на своїх агітнаметах та був прихильником надання російській мові статусу другої державної. У лютому 2014 року вийшов з лав «Партії регіонів», а вже восени того року був обраний народним депутатом за списком партії «Блок Петра Порошенка».