МЗС пояснило, чому Україна, попри гучні заяви, досі не вийшла з СНД

13:42, 9 вересня 2015

Україна вирішила зберегти мінімальний рівень участі в Співдружності Незалежних Держав (СНД), заявили у Міністерстві закордонних справ (МЗС).

«На цей час існує низка важливих сфер, співпраця в яких регулюється саме міжнародними договорами, підписаними в рамках СНД, зокрема економічна, соціальна, правова, інфраструктурна (сфери) тощо. Тому Україна поки що зберігає мінімальний рівень участі в Співдружності через неможливість різко розірвати всі багаторічні зв'язки секторального взаємодії в тих галузях, які становлять інтерес для нашої держави», – йдеться у відповіді українського зовнішньополітичного відомства на запит видання «Апостроф».

«Йдеться не про Росію, а про інші держави-учасниці СНД», – додають у МЗС.

При цьому у відомстві розповіли, з яких структур СНД Україна вже вийшла.

«17.03.2015 р. Генеральна прокуратура України призупинила свою участь у Координаційній раді генеральних прокурорів держав-учасниць СНД. 06.09.2015 р. Україна повністю вийшла з єдиної системи міждержавного розшуку осіб СНД», – наголошується в повідомленні.

«Крім того, Україна максимально знизила свою політичну представленість у вищих органах СНД (раді глав держав, Раді глав урядів, Раді міністрів закордонних справ) і з 2014 року включно припинила фінансування своєї частки в єдиний бюджет СНД. Протягом 2014-2015 років Україна не підписала жодного рішення за результатами засідань згаданих вищих органів СНД », – наголосили в МЗС.

У повідомленні також наголошується, що профільні відомства України продовжують опрацьовувати питання щодо доцільності подальшого членства України в низці галузевих органів СНД.

«Зараз фактично припинена діяльність України в рамках Комісії держав-учасниць СНД з використання атомної енергії в мирних цілях, Регіональній співдружності в галузі зв'язку, співпраці у сфері безпеки, правоохоронної, наукової, інформаційної, гуманітарної та інших сферах», – зазначили в МЗС України .

Як повідомляв ZAXID.NET, 19 березня (після анексії Росією Криму) Україна, за рішенням Ради національної безпеки і оборони (РНБО), розпочала процедуру виходу з СНД.

14 листопада минулого року Кабмін ліквідував посаду урядового уповноваженого зі співробітництва з Росією, СНД та ЄЕС.

27 листопада Коаліція зареєструвала проект постанови про вихід України з СНД, але парламент його так і не ухвалив.