МЗС просить українців утриматися від поїздок в окупований Крим

21:54, 11 серпня 2016

Міністерство закордонних справ України закликає українців та іноземців тимчасово утриматися від поїздок до окупованого Криму.

«Враховуючи неможливість української сторони забезпечити належну безпеку наших співвітчизників на території анексованого півострова, МЗС закликає громадян України та іноземців тимчасово утриматися від поїздок до окупованої території АР Крим», – йдеться у заяві відомства, поширеній в четвер, 11 серпня.

У Міністерстві закордонних справ України із глибоким занепокоєнням зазначили, що останнім часом суттєво загострилась ситуація на тимчасово окупованій території АР Крим у зв’язку із численними провокаціями представників окупаційної влади по відношенню до громадян України. Нормою стали численні випадки безпідставного затримання громадян України на території окупованого півострова та Російської Федерації, відсутність гуманного ставлення до українців з боку російських правоохоронних органів, їх несумісної з людською гідністю поведінки, застосування до українців неприпустимих методів фізичного та психологічного впливу, у тому числі – тортур.

Ситуація в Криму загострилася після того, як російська ФСБ заявила 10 серпня про виявлення в Криму групи диверсантів, а також про ліквідацію «агентурної мережі» Головного управління розвідки Міноборони України.

Після цього президент Росії Володимир Путін звинуватив Україну в тому, що вона «переходить до терору», і заявив, що не бачить сенсу у зустрічі в «нормандському форматі» під час саміту G20, який відбудеться у Китаї. Крім цього він пообіцяв посилити заходи безпеки у Криму.

Президент України назвав ці звинувачення безпідставними і цинічними, адже Україна не використовує терористичні заходи для повернення Криму.

Міністерство оборони України, Головне управління розвідки Міноборони, РНБО України спростували заяви ФСБ РФ. Зокрема, речник Генштабу Міноборони України назвав заяву ФСБ «провокацією», припустивши, що ця заява може бути складовою «антитерористичних навчань», які ФСБ проводить  в окупованому Криму.

Разом із цим, Нацполіція почала розслідувати зникнення Євгена Панова, мешканця Енергодара Запорізької області, учасника АТО, якого ФСБ РФ назвала затриманим в Криму керівником «українських диверсантів». Іншого затриманого звати Андрій Захтей, однак його національність Росія не повідомила.

У четвер, 11 серпня, президент України Петро Порошенко провів нараду з керівниками силових відомств та МЗС. Він, зокрема, зобов’язав міністра закордонних справ Павла Клімкіна доручити керівнику місії України при ООН провести консультації в Раді безпеки ООН та детально проінформувати про розвиток подій у районі адміністративного кордону з Кримом та лінії зіткнення.