Росія закликає керівництво ОБСЄ, представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ та Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ в Україні вжити всіх необхідних заходів для звільнення журналістів LifeNews, затриманих в Україні.
Про це у гострій формі заявили сьогодні, 22 травня, у Міністерстві зовнішніх справ РФ.
«Російська сторона розчарована підсумками обговорення на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні 22 травня безпрецедентного факту затримання в Україні російських журналістів телеканалу LifeNews – Марата Сайченка і Олега Сідякіна», - йдеться в коментарі МЗС РФ у зв'язку з обговоренням в ОБСЄ факту затримання російських журналістів.
Зовнішньополітичне відомство Росії вимагає негайного звільнення російських журналістів і забезпечення умов для вільної роботи ЗМІ в Україні.
«Закликаємо керівництво ОБСЄ, Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ та Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ в Україні вжити всіх необхідних заходів для досягнення цих цілей», - заявляють у МЗС.
Дане питання було піднято за ініціативою Росії.
«Ми очікували чіткого і недвозначного засудження неприпустимих дій влади в Києві, вимоги звільнити незаконно утримуваних представників ЗМІ. На жаль, цього не сталося, що стало наслідком політики «подвійних стандартів» низки країн ОБСЄ. Вважаємо абсолютно нетерпимою ситуацію, коли затриманим журналістам відмовляють у зустрічі з адвокатами, консульськими працівниками та представниками ОБСЄ. Повна відсутність інформації викликає побоювання їхніх родичів та близьких», - заявляють в МЗС РФ.
У заяві, опублікованій на сайті відомства наголошується, що подібні дії української влади, є грубим порушенням загальновизнаних норм і стандартів у сфері прав людини, дотримання яких гарантовано в тому числі відповідно до положень ряду універсальних і регіональних міжнародних договорів.
«…Йдеться, зокрема, про статті 9 (право на свободу та особисту недоторканність), 12 (право на вільне пересування для осіб, що законно перебувають на території будь-якої держави), 14 (процесуальні права людини під час судочинства) і 19 (право на свободу висловлення думки) Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, а також статті 5 (право на свободу та особисту недоторканність), 6 (право на справедливий судовий розгляд), 10 (право на свободу висловлення думки) і 13 (право на ефективні засоби правового захисту) Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод», - заявляють в МЗС РФ.
«Tе, як влада в Києві відноситься до міжнародного права і прав людини, характеризує їх власну легітимність, законність дій і довіру в очах громадськості, народу та міжнародного співтовариства», - заявляють в Москві.
Нагадаємо, раніше ZAXID.NET повідомляв, що у ході АТО під Краматорськом, українські військові затримали групу терористів, в тому числі двох громадян Росії, які назвалися журналістами телеканалу «Lifenews». Пізніше глава зовнішньополітичного відомства РФ Сергій Лавров звернувся до ОБСЄ, аби та сприяла звільненню журналістів в Україні.
Пізніше, в понеділок, 19 травня, заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Вікторія Сюмар заявила, що українські правоохоронні органи розслідують діяльність двох журналістів російського телеканалу «Lifenews» напередодні затриманих в Донецькій області.