МЗС РФ розкритикувало Конституцію України і запропонувало зміни

10:11, 2 квітня 2014

Причиною політичних катаклізмів в Україні упродовж багатьох років стала відсутність збалансованої конституції, яка враховувала б інтереси всіх національних і мовних груп, йдеться в коментарі МЗС РФ, опублікованому 2 квітня на сайті відомства.

«Відсутність в країні збалансованого основного закону, який адекватно враховував би інтереси всіх національних і мовних груп, стала причиною політичних катаклізмів, які протягом довгих років підривають основи української держави, розхитуючи його фундаментальні засади, ставлячи під сумнів спроможність громадян України до самостійного життя і саморозвитку», – наголошується в повідомленні.

У російському відомстві зазначають, що «економічна криза в Україні відбулася через авантюризм політиків і безвідповідальність низки урядів, які не цікавилися долею співгромадян».

«Переконані в тому, що метою і підсумком підготовки законопроекту про внесення змін до Конституції України має бути не косметична ретуш попередніх текстів, а поява глибоко переробленого і оновленого суспільного договору, який сприймався б поліетнічним українським суспільством як міцний і надійний», – йдеться в коментарі відомства.

У ньому наголошується, що цей договір повинен бути розрахований на тривалу перспективу і гарантувати «рівноправність регіонів і національностей фундамент правової держави, без якого Україна не зможе вирішити поставлені перед нею нагальні політичні завдання, пов'язані, зокрема, з підготовкою до майбутніх президентських і парламентських виборів».

«Не кажучи вже про те, щоб вибратися з глибокої економічної кризи, в яку країну загнали авантюризм політиків і безвідповідальність низки урядів, які мало цікавилися всі ці роки долею пересічних співгромадян», – йдеться в повідомленні.

Росію насторожує закритість обговорення конституційної реформи в Україні, Москва не бачить реального прогресу в цьому питанні.

«Насторожує те, що робота над реформуванням конституції, якщо вона взагалі почалася, проходить за закритими дверима, без належного висвітлення в ЗМІ і абсолютно необхідного в таких випадках широкого обговорення за участю незалежних експертів та громадських організацій», – наголошується в повідомленні.

Нагадаємо, раніше у зовнішньополітичному відомстві РФ «рекомендували» федералізувати Україну, визнати «референдум» в Криму і надати російській мові державного статусу.