Російському МЗС не сподобалася доповідь Консультативного комітету Рамової конвенції Ради Європи про захист національних меншин. Доповідь було складено за підсумками візиту представників комітету до України 21-26 березня цього року.
У російському зовнішньополітичному відомстві вважають, що проблеми з мовними та іншими правами неукраїнського населення не вирішувалися протягом багатьох років і як приклад наводять питання визнання кримських татар як корінного народу України.
"Добре відомо, що в Україні, зокрема, ігнорувався основний постулат, що випливає із зобов'язань за Європейською хартією регіональних мов або мов меншин - захищати всі мови, і чим більше чисельність мовної групи, тим більшими повинні бути зобов'язання, які держава бере на себе щодо їх захисту. У світлі останніх подій говорити про ефективний захист прав національних меншин в Україні просто не доводиться", - підкреслюється в коментарі.
Сумніви у російському зовнішньополітичному відомстві також викликав механізм підготовки доповіді, зокрема, та обставина, що свої висновки автори зробили "не на основі зустрічей і поглибленого аналізу, а за підсумками якихось "телефонних розмов".
У коментарі зазначається, що доповідь з'явилася поза рамками сесії Консультативного комітету, що "означає відсутність будь-якої дискусії з неї серед членів цього експертного органу та належного врахування їх думок".
З цієї причини МЗС Росії, не розглядає доповіді як такої, що виражає точку зору Комітету в межах функцій та повноважень, визначених Рамковою конвенцією.
"Для нас очевидно, що документ складено на швидку руку у відверто політичних цілях. Всупереч принципам неупередженості та об'єктивності, з посиланням на невідомі, але явно тенденційно підібрані джерела, в доповіді робляться вельми сумнівні оцінки і висновки", - підкреслюється в коментарі.
Нагадаємо, що відповідно до Рамкової конвенції про захист національних меншин, Консультативному комітету Рамкової конвенції було доручено провести з 21 по 26 березня цього року перевірку становища національних меншин в Україні і доповісти про свої висновки. Зазвичай місія експертів у Рамковій конвенції складається з 3-4 фахівців, які мають досвід вирішення правових, лінгвістичних проблем, а також питань громадянського суспільтсва.