Прагнення України співпрацювати з Митним союзом і вести переговори про зону вільної торгівлі з ЄС природно. Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров на прес-конференції за підсумками засідання Ради міністрів закордонних справ СНД у Києві 8 квітня.
"Митний союз веде переговори про вільну торгівлю, наприклад, з Новою Зеландією, Швейцарією та іншими членами європейської асоціації вільної торгівлі, ні в кого це не викликає питань", - зазначив він, повідомляє Інтерфакс-Україна.
"Коли наш найближчий сусід Україна хоче зі своїми провідними зовнішньоекономічними партнерами - Росією, Білорусією, Казахстаном такі ж відносини встановити, чомусь це викликає питання", - заявив глава МЗС РФ.
"Я думаю, що потрібно спокійніше дивитися на цю ситуацію, яка, повторюю, відповідає прагматичним прагненням будь-якої нормальної держави тісніше і комфортніше здійснювати торгово-економічні та інші обміни зі своїми сусідами", - додав Лавров.
Він нагадав, що Росія також є членом СОТ і одночасно має намір добиватися створення зони вільної торгівлі з ЄС.
Керівник МЗС Росії також зазначив, що у виступі президента Віктора Януковича у Верховній Раді, коли він говорив про співпрацю України з Митним союзом, побачив "здоровий глузд, прагматизм і прагнення забезпечити по максимуму інтереси української держави".
Відповідаючи на питання журналістів, як Росія збирається "заманювати" Україну вступити до Митного союзу, Лавров, жартома, сказав: "Тільки ласкою, тільки ласкою, запевняю вас".
Нагадаємо, 1 січня 2010 у межах Євразійського економічного співтовариства діє Митний союз Росії, Білорусі й Казахстану. липня 2011 р. митні кордони між Росією і Казахстаном, а також між Росією і Білоруссю мають повністю зникнути.
З 1 січня 2012 країни об`єднаються в єдиному економічному просторі, на якому застосовуватимуться єдині принципи роботи бізнесу. Крім того, лідери країн планують створити єдиний валютний простір.
Водночас президент Віктор Янукович заявляв, що Україна не має жодних шансів вступити до Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану, оскільки влада ніколи не знайде 300 голосів у Раді для ратифікації цього рішення.
Однак уповноважений Кабміну з питань співробітництва з Росією Валерій Мунтіян 5 квітня сказав, що Україна може приєднатися до протоколу про створення Митного союзу з Росією, Білоруссю й Казахстаном у липні.