МЗС: Справою Тимошенко скористались ті, хто не хоче бачити Україну в ЄС

08:20, 13 жовтня 2011

Реакція західного суспільства на обвинувальний вирок екс-прем’єру України Юлії Тимошенко була очікуваною, але для української дипломатії – це є питання внутрішньої політики і вітчизняне МЗС робить усе можливе, щоб це не стало проблемою зовнішньої політики України.

Про це в ефірі «5 каналу» заявив директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин.

 «Ми, в цілому, реакцію, не тільки Сполучених Штатів Америки, але і багатьох інших наших партнерів, в принципі, вважаємо достатньо очікуваною, тому що відповідні емоції вони не могли не взяти гору. Дійсно, вони заздалегідь говорили, нікому не подобався цей кримінальний процес. Тим не менше є рішення суду, є механізми його оскарження, відповідно до українського законодавства», – заявив Волошин.

«Для української дипломатії – це є питання внутрішньої політики. Ми сьогоднішній день робимо усе можливе, щоб це не стало проблемою зовнішньої політики», – додав він.

Волошин зауважив, що вирок був винесений в рамках існуючого законодавства і Юлія Тимошенко мала той самий обсяг прав, як і всі громадяни України – звинувачення їй було висунуто за діяльність в якості держслужбовця  і жодним чином її ніхто не звинувачував у політичних заявах чи діях. Тому звинувачення у згортанні демократії не мають під собою ґрунту.

«Ми намагаємось пояснити нашим партнерам в Сполучених Штатах Америки, в Європейському союзі, що в даному конкретному випадку – ті побоювання, які вони висловлюють, вони не мають під собою ґрунту. Тому що, дійсно, якби в Україні згорталися права демократії то це була б реальна загроза. Загроза для нас, для громадян, в першу чергу. Можна як завгодно ставитись до всіх подій в цілому, але ми сьогодні, влада, вимушені все пояснювати. Влада ходить на ефіри, влада дискутує з суспільством, ми бачимо багатотисячні мітинги, ми бачимо активну діяльність опозиції – в Україні існує конкурентна плюралістична демократія», – пояснює Волошин.

Також Волошин зазначив, що даною ситуацією скористались ті країни ЄС, які ніколи не були сторонками європейської інтеграції України.

 «В чому є правда – у тому, що ті, хто, в принципі, не хоче бачити Україну в Європейському союзі, сьогодні користаються своєю нагодою, щоб заткнути рота друзям України, які дійсно її там бачать, у Євросоюзі, і сказати – ця країна не заслуговує бути членом ЄС», – зазначив Волошин.